BILI SMO NA RADIJU GLAS PODRAVINE!

Autor: Nataša Karlovčec, 16. 9. 2016.

Već na početku školske godine krenuli smo s brojnim aktivnostima. Jedna od prvih bilo je gostovanje  uživo u radijskoj emisiji „Bolje sutra“ na radiju Glas Podravine u ponedjeljak,  12. rujna 2016. godine.

To je emisija o osobama s invaliditetom na koju nas je odvela naša bivša učiteljica Lovorka Ivanković.

U emisiji smo razgovarali o našoj školi, objasnili smo slušateljima gdje se nalaze Sokolovac  i Područna škola Srijem. Naša škola ima 223 učenika, a prošli smo tjedan imali svečano otvorenje nove dvorane i dograđenih školskih prostora. Prošle su nas godine u sklopu projekta „Upoznajmo različitosti“ u područnoj školi Srijem posjetile osobe s invaliditetom.  Upoznali smo Natašu, koja je u kolicima i bilo joj je teško ući u školu zbog stepenica. Posjetio nas je i Dejan koji je slijep i kreće se pomoću štapa. Naučio nas je plesati valcer, a ljude prepoznaje glasom.  Demijan ne čuje, služi se slušnim aparatićem, čita s usana te trenira karate i rukomet. Od njega smo puno naučili.  Shvatili smo što je to različitost putem druženja s osobama s invaliditetom. Naučili smo još više cijeniti to što smo zdravi.

Nakon razgovora o različitosti, učiteljica je odgovorila na neka pitanja radijske voditeljice. U radijskoj smo postaji vidjeli što je sve potrebno za snimanje jedne takve emisije. Nadamo se da smo uspješno odradili razgovor i da nas je bilo lijepo čuti na radiju. To nam je bilo nezaboravno iskustvo.

Josipa Matučec, Mateo Korša i Antonija Živko, 5.a