Planinarska kestenijada

Autor: Nina Drakulić, 18. 10. 2016.

Povodom 40 godina Koprivničkog planinarskog puta, na Dan neovisnosti (8.listopada) organizirana je 24. planinarska kestenijada. Uz brojna društva iz cijele Hrvatske tom su se događaju pridružili i naši Mladi planinari.

U Podravskoj Subotici susreli smo se s dijelom planinara koji su na put krenuli vlakom iz Koprivnice, a zatim smo svi zajedno krenuli u laganu šetnju prema koti Pesek (295 m), poznatoj kao „druga baraka“. Tu nas je dočekala vesela atmosfera uz vruće kestenje i živu muziku. Naši učenici su se brzo udomaćili i krenuli s različitim aktivnostima; penjanje po stablima, nogomet, rezanje i pečenje kestena i kobasica…

Naši mali planinari vježbali su postavljanje šatora, no on je bio premalen da u njega svi stanu pa se čekalo na red. Neki su se okušali u tomboli te su kući ponijeli zanimljive nagrade.

Kako bismo što bolje iskoristili slobodno vrijeme, odlučili smo se za još jednu laganu šetnju do obližnjeg izvora. Tu smo se osvježili pravom izvorskom vodom. Na povratku nas je dočekalo iznenađenje – kestenijadi su se pridružili Podravski rendžeri. Okićeni zastavama, kaubojskim šeširima i čizmama dojahali su na prekrasnim konjima. Iskoristili smo priliku da se fotografiramo s njima, a najhrabriji su imali priliku jahati konje.

Za uspomenu na ovo lijepo druženje, naša je škola dobila priznanje HPD-a Bilo.

Više možete vidjeti na sljedećoj poveznici:

Indira Patljak

« Ožujak 2024 »