NAJRAZRED NA BAZENIMA!

Autor: Nina Drakulić, 21. 10. 2016.

Došao je konačno i taj petak 14. 10., dan kad idemo na nagradno putovanje na koprivničke bazene Cerine! Prošle smo školske godine proglašeni najrazredom i bili smo presretni zbog toga! Još smo sretniji što smo umjesto nastave imali izvanučioničku nastavu,  priliku za kupanje i druženje na bazenima.

Ujutro smo u školu stigli redovnim autobusima, gdje nas je čekala naša razrednica Zdenka, spremna za polazak. Prvo nas je uputila na pravila lijepog ponašanja u autobusu i na bazenima. Kad smo stigli na bazene, razrednica nas je predstavila, a recepcionarka nas je odvela u svlačionice. Nakon presvlačenja odmah smo uskočili u bazene, netko u olimpijski, a netko u mali. Cure su otišle u restoran pojesti užinu koju smo dobili u školi te promatrale ostale kako se zabavljaju u bazenu. Razrednica je pila kavu i pazila na nas. Morala je dečke nekoliko puta upozoriti da ne skaču na glavu.

U bazenu je počela „rijeka“, voda koja ide jako brzo u krug. To nam je bilo najzanimljivije. Prskali smo se, smijali i zabavljali. Dečki su nas stalno potapali. Uspjeli su nas potopiti, a mi njih ne. Bilo nam je prekrasno, a vrijeme je prošlo prebrzo. Poslije smo se okrijepili sokom i pizzom u restoranu i došlo je vrijeme za spremanje kući. Dok ti je lijepo, vrijeme uvijek brzo prođe. Uspjeli smo nagovoriti spasioca da nam još jednom pusti „rijeku“.  Zadnjih 30 minuta smo se najbolje zabavili, osmijeh je bio na svim licima. Razrednica nas je pozvala, došlo je vrijeme kada stvarno moramo krenuti. Teška smo srca izašli iz bazena i krenuli se spremati. Autobus nas je već vani čekao.

Bio je to predivan dan koji će nam uvijek ostati u sjećanju. Voljeli bismo kako bi takvih izleta bilo više jer najljepši dio školovanja su upravo takvi mali trenuci smijeha i zajedništva.

Ivona Baričević i Stevana Gojković, 7.r.

« Ožujak 2024 »