DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

Autor: Nina Drakulić, 25. 11. 2016.

Sjećanjem na pad grada Vukovara zauvijek je obilježen dan 18. studeni. Naši su ga učenici i učitelji predmetne nastave dostojanstveno obilježili prigodnim programom u predvorju škole te paljenjem svijeća kod spomenika hrvatskim braniteljima pokraj zgrade Općine Sokolovac.

Cijeli je tjedan, a osobito petak, 18.11. u školi bio obilježen tužnom, 25. obljetnicom pada Vukovara. U mislima smo bili s ljudima koji su izgubili svoje domove i najmilije. Naš program bio je prožet porukama mira i ljubavi. Jer to je ono što najviše želimo i u našoj domovini i svijetu. Učenici osmih razreda vodili su program i sudjelovali u njemu, njihov dojmovi iz Vukovara su svježi  jer su ga prije dva tjedna posjetili. Učenica Natasija Šipka dirnula nas je svojim sastavkom o Vukovaru.  Učenici koji pohađaju Novinarsku grupu snimili su uz pomoć nastavnica film pod nazivom „I u mojoj školi živi sjećanje na Vukovar“ u kojem je prikazano kako smo ove i prošle  školske godine u školi obilježili sjećanje na Vukovar.

Prije puno godina, u gradu na Dunavu, Vukovaru, djeca nisu mogla biti ni slobodna, ni vesela, ni bezbrižna poput nas. Tih su im dana neki zli ljudi ukrali sve to. Ukrali su im djetinjstvo. U počast  toj djeci, njihovim roditeljima i svima stradalima u gradu Vukovaru, svima koji nisu imali privilegiju živjeti u miru i sretno poput nas, zapalili smo svijeće. Želimo da cijeli svijet čuje našu poruku, koju smo ovog tužnog dana više puta izrekli: „ Želimo živjeti i rasti u svijetu koji će biti miran, slobodan i pun ljubavi za sve!“

Učenici Novinarske grupe

« Ožujak 2024 »