Prvašići rade na školskom projektu punom parom!

Autor: Nataša Karlovčec, 17. 3. 2017.

Naši su mali prvašići iz matične škole Sokolovac drugo  polugodište započeli veselo. Uz obveze u nastavi i druge školske aktivnosti, pronalaze vrijeme i za stvaralaštvo koje ih posebno raduje. Vrijedno su nastavili raditi na našem razrednom projektu „Kreativni kutak“, dakako i dalje uz pomoć i suradnju roditelja.

Nakon radionice Zima na kojoj su učenici izradili kutiju uspomena za to čarobno godišnje doba, uslijedile su još dvije radionice u veljači, prva 10. veljače i druga netom poslije, 14. veljače – za Valentinovo.

Na prvoj radionici učenici su zajedno s Petrinim tatom Milutinom Sabadijem i Markovim djedom Marijanom Jelakom izradili dvije kućice za ptice od  drveta. Drvo i materijal pripremio je i darovao Bojan Vrećica, Petrin ujak. Učenici su na radionici naučili rukovati čekićem i odvijačima te pažljivo bojati kućice bojama za drvo. Potaknuti ovom idejom, učenik Vlado Toplak je sa svojim ocem Vladimirom također kod kuće izradio kućicu te su ih sve tri postavili u okoliš naše škole. Sada nam još samo preostaje veselo iščekivanje prvih cvrkutavih stanara.

Na drugoj, Valentinovskoj radionici Mitrova mama Gorana Gojković učila je malene đake kako od šarenih ostataka tkanina mogu skrojiti i sašiti lijepa srca, torbice, čak i maske za maškare, ali i kako prekrojiti i dotjerati staru majicu u zanimljiv kostim. Njoj u radu pomagale su  baka Rada, mama Dragica i studentica Ivana Jug. Svojim smo srcima uredili naš pano, a maske i kostime učenici su ponijeli kući kako bi im poslužili za dolazeći fašnik.

Na našem Satu razrednika 20.veljače ugostili smo Katarininu mamu Jelenu Rajić. S obzirom da je ona zdravstveni djelatnik i  da radi u bolnici, zamolila sam je da nas pouči zaustavljanju krvarenja iz nosa. Ova tema se provodi u sklopu programa Zdravstvenog odgoja u prvim razredima te nadopunjuje sadržaje o higijeni i očuvanju zdravlja. Kroz zanimljivo kraće predavanje i praktičnu vježbu učenici su  naučili sve o uzrocima nastanka krvarenja, načinu zaustavljanja  te prevenciji ovog zdravstvenog problema. Iako se sada osjećaju spremni za pružanje prve pomoći i samopomoći pri krvarenju iz nosa, nadajmo se da će im u praksi ta vještina što manje trebati, naročito tijekom fašnika!

Ovom prigodom se još jednom zahvaljujem svim roditeljima i njihovim članovima  šire obitelji na suradnji i pomoći oko organizacije i provedbe radionica razrednog projekta uz radosno iščekivanje naših novih kreativnih pothvata.

Višnja Sakulj-Savić, učiteljica