Gradimo mostove – školski projekt

Autor: NATAŠA KARLOVČEC, 4. 4. 2017.

Na sam prvi dan proljeća uputili smo se na radni zadatak, terensku nastavu u sklopu školskog projekta Istraživači/Gradimo mostove u lepavinski Manastir i u Zajednicu Cenacolo u blizini Vrbovca.

Okupili su se zainteresirani učenici koji pohađaju izborne predmete Katolički i Pravoslavni vjeronauk te izvannastavne aktivnosti Medijacija i Mali knjižničari. Napunili smo bus, a prva stanica bio je Manastir u Lepavini gdje smo sudjelovali u korizmenoj liturgiji te smo saznali zanimljivosti o samom Manastiru i kapelici u njegovoj blizini. S velikom pažnjom smo slušali o zanimljivostima vezanima uz ikonu Presvete Bogorodice Lepavinske uz koju se vežu brojna čudesa. Saznali smo i o poznatom živom izvoru vode koji se nalazi nadomak manastira te o ljekovitim svojstvima vode. Naravno da smo iskoristili priliku i okrijepili se hladnom vodom. Sljedeća stanica bila je Zajednica Cenacolo u kojoj smo imali prilike čuti svjedočanstva mladića koji su tamo pronašli pomoć pri izlasku iz  ovisnosti i koji su nam posvijestili kako je eksperimentiranje s ovisnostima vrlo opasno i koliko negativnog utjecaja može imati na život osobe. Pokazali su nam svoj dom, svoje životinje, vrt i radionice u kojima izrađuju predmete od drveta i keramike i na taj način osiguravaju svoju egzistenciju. Odgoj za život je vrlo važna sastavnica škole kao odgojne ustanove i s ponosom možemo reći da je sve što smo naučili bilo od životne važnosti kao i prilika da oblikujemo svoje stavove i razmišljanja u pozitivnom smjeru.

« Listopad 2017 »