UČENICI NOVINARSKE GRUPE POSJETILI REDAKCIJU GLASA PODRAVINE I PRIGORJA

Autor: Nina Drakulić, 11. 4. 2017.

Novinarsku grupu Osnovne škole Sokolovac čini 21 učenik od petog do osmog razreda. Budući da se o novinarstvu najbolje uči od pravih novinara, posjetili su redakciju Glasa Podravine i Prigorja. Iz prve su ruke mogli čuti kako izgleda radni dan jednog novinara, je li to težak posao, kako nastaju novine i koje su osobe potrebne u procesu nastajanja jednog tjednika.

Djelatnici novina srdačno su ih dočekali te proveli s njima dva sata u obilasku i razgovorima. Učenici su za njih pripremili brojna pitanja. Dobili su  naslovnicu sa svojom fotografijom, što ih je posebno razveselilo.

Posjetili su i radijsku stanicu Glasa Podravine gdje su vidjeli kako nastaje radijski program i upoznali djelatnike radija koji su neke od njih inspirirali da se unutar svoje grupe aktivnije počnu baviti novinarstvom. Svi su im novinari preporučili bavljenje novinarstvom i rekli kako je to prekrasan posao pa su neki učenici odmah odlučili da će postati novinari u budućnosti.

Iz redakcije Glasa Podravine i Prigorja vratili su se zadovoljni, obogaćeni novim iskustvom, a novinarima su zahvalili na druženju te im poželjeli sreću i uspjeh u daljnjem radu.

Novinarska grupa Osnovne škole Sokolovac