Proslavlili smo Dan škole!

Autor: NATAŠA KARLOVČEC, 2. 5. 2017.

Dan Osnovne škole Sokolovac proslavljen je u petak, 28. travnja u obnovljenoj i nadograđenoj školi uz brojne goste. Na učeničkom programu koji se sastojao od raznolikih nastupa učenika i filma o radu škole bila je prilična gužva i tražilo se mjesto više.

Ravnatelj škole Saša Korkut izrazio je svoje zadovoljstvo napretkom škole u svakom pogledu, izvrsnim uspjesima učenika za koje su zaslužni i roditelji i učitelji. Pohvalio je svoj kolektiv istaknuvši kako je jako važna zdrava radna atmosfera i zdravi odnosi unutar kolektiva, a učenicima je poručio da je najvažnije da u životu da budu dobri ljudi. U prigodnom govoru s time se složila i u ime župana Darka Korena pozdravila je nazočne i  gđa Branka Cuki, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine, a načelnik Općine Sokolovac, g. Vlado Bakšaj osvrnuo se na izvrsnu suradnju koju imaju škola i Općina. Ravnatelj je uručio zahvalnice svim suradnicima škole, udrugama, roditeljima koji aktivno sudjeluju u životu i radu škole, a podijelio je i nagrade i priznanja učenicima i mentorima. Na drugom dijelu programa učenici su vrlo kreativno i veselo predstavili svoj školski projekt pod nazivom Istraživači tijekom kojeg su putovali kroz književnost u Veliki Grđevac, posjetili su Manastir u Lepavini i zajednicu Cenacolo u Vrbovcu, imali različite kreativne radionice, pripremali predstave i izložbe, bavili se ekološkim pitanjima, istraživali važnost kretanja za zdravlje, provodili vrijeme u svijetu riječi i mašte. Trud učenika i učitelja bio je izuzetan, a takvi su se mogli vidjeti i rezulati. Proslava je završila svečanim domjenkom i u veselom druženju.

« Lipanj 2017 »