Pačja škola i sladoled s okusom matematike

Autor: Nataša Karlovčec, 6. 6. 2017.

Učenici 1. i 2. razreda PŠ Srijem te učenici 1.razreda OŠ Sokolovac sa svojim učiteljicama Lovorkom Ivanković i Višnjom Sakulj-Savić posjetili su zavičajni grad Koprivnicu 25.05.2017.

Učenici su tom prilikom najprije u Domoljubu gledali zanimljivu dječju kazališnu predstavu  „ Pačja škola“  koju su osmislile i izvele odgajateljice iz  dječjeg vrtića. Uživali su i zabavili se uz odličnu interpretaciju , kostime i glazbu osmišljene priče o pačićima, njihovoj učiteljici patki i dviju lasica, poznatih likova iz crtića.

Nakon predstave i odmora uz jelo na gradskom trgu, posjetili su Knjižnicu i čitaonicu Fran Galović. Na dječjem odjelu ih je dočekala knjižničarka te nakon čitanja slikovnice o malenom moljcu iz knjižnice i upoznavanja same ustanove kroz priču, provela ih je kroz dječji odjel. Učenici su imali priliku razgledati knjige i slikovnice na policama, pročitati  nešto, prolistati dječje enciklopedije i sl. Tom su prigodom pokazivali svoju radoznalost iščuđujući se mnoštvu bogatstva naslova, i želju za posuđivanjem i čitanjem knjiga.

Nakon knjižnice uslijedilo je slatko osvježenje sladoledom  „s okusom matematike“ u obližnjoj slastičarnici Korzo. Učenici su sami mogli naručiti kuglicu sladoleda i platiti je svojim novcem uz prethodno izračunavanje i prebrojavanje ostatka. Bili smo vrlo zahvalni djelatniku slastičarnice na iskazanoj suradnji i strpljenu s učenicima.

Vrijeme do polaska autobusa iskoristili smo u igri, veselju i  druženju na dječjem igralištu. Učenici su se kućama vratili puni dojmova, a njihova sretna lica najbolji su pokazatelji ostvarenja planiranih zadaća ove terenske nastave.

Višnja Sakulj-Savić, učiteljica

« Ožujak 2024 »