Škola u prirodi 31.05. – 02. 06. 2017.

Autor: NATAŠA KARLOVČEC, 6. 6. 2017.

Učenici 4. i dio 3. razreda OŠ Sokolovac, PŠ Velika Mučna, PŠ Mala Mučna i PŠ Srijem te pridruženi nam članovi, prijatelji iz PŠ Starigrad krenuli su u istraživanje primorskog dijela Hrvatske, povezujući prvenstveno sadržaje Prirode i društva, a uz pjesmu, kvizove, igre u moru, istraživanjem iz neposredne stvarnosti i interakcijom s novom sredinom i ostalih predmeta.

Potreba Škole u prirodi bila je upoznavanje i doživljavanje primorskog zavičaja i njegove osobitosti, upoznavanje reljefa, naseljenosti, gospodarstva, života uz more i u moru, povijesnih i kulturnih znamenitosti. Učenici su uočili razlike u odnosu na nizinsko-brežuljkasti zavičaj, nastojali uočiti važnosti primorskog zavičaja za razvoj turizma te razvijali ekološku svijest o očuvanju prirode.

Posjetili smo gradove Pulu, Pazin, Rovinj, Rijeku te Karlovac, razgledali NP Brijune, Mini Croatia park u Rovinju,  Aquarium  i Planetarij u Rijeci, divili se  Amfiteatru u Puli te  prošetali Humom – najmanjim gradićem na svijetu. Oduševljeni prirodom, praćeni sunčanim vremenom, učenici su razvijali svoj istraživački duh, pritom poštujući dogovorena pravila i bonton u javnim ustanovama, pokazali samostalnost i odgovornost. Veselja nije nedostajalo. Od oduševljenja ponuđenim obrazovnim sadržajima, do igara, plesa, druženja i novih prijateljstava. Škola u prirodi nezamjenjiva je prigoda za razvijanje kreativnosti, sazrijevanje i učenje otkrivanjem.