Pjer i Pero razveselili naše učenike

Autor: NATAŠA KARLOVČEC, 8. 6. 2017.

Pred sam kraj školske godine, 8. lipnja 2017. g.,  naši su učenici razredne nastave imali književni susret s križevačkim književnikom Josipom Petrlićem Pjerom i koprivničkim književnikom Darkom Pernjakom Perom.  Susret je započeo recitacijom Pjerove pjesmice Jutarnje ustajanje iz zbirke Domoljublje i trublje koju je učenica 4. razreda PŠ Botinovac Goranka Radmilović u cijelosti pročitala i poželjela je tu recitaciju pokloniti književnicima na dar. Susret je nastavljen predstavljanjem knjige Bilogorske zgode i to priče Crna gora iz koje smo saznali da medvjedi  ipak više ne žive u bilogorskim šumama, a nastavio se s pričom o ždrijebetu Vilimu i učenicima Područne škole Bakovčice čiji smo česti gosti. U jednom vrckavom mozaiku pjesme, repanja, recitiranja, razgovora, pa čak i plesanja učenici i učiteljice ponovili su svoje znanje o zavičaju, podsjetili se koliko su jedni drugima važni i uživali su u ljepoti pisane riječi. Budući da smo zaključili da naše Područne škole Srijem i Mala Mučna imaju prekrasan pogled na Bilogorsko gorje dogovorili smo se s književnicima da i nas smjeste u jednu od svojih budućih priča.

N. K.

« Kolovoz 2017 »