MATURALAC UČENIKA SEDMOG RAZREDA U BIOGRADU NA MORU

Autor: Nina Drakulić, 21. 6. 2017.

Učenici sedmog razreda boravili su od 16. do 20. lipnja na maturalcu u Biogradu na Moru. Bili su u pratnji razrednice, Zdenke Drakulić, nastavnice Nataše Petrović i nastavnika Milana Lekića.

Na maturalcu nam je bilo odlično. Zabavili smo se i nešto naučili. Prvi dan posjetili smo grad Nin. U Ninu smo vidjeli katedralu svetog Križa, crkvu svetog Anselma, spomenik Grguru Ninskom kojem smo dotaknuli palac i zaželjeli želju te solanu u kojoj smo vidjeli kako se morska sol izvlači iz mora i pretvara u sol za kuhanje. U hotel smo se brzo i ugodno smjestili. Najviše smo se radovali onom dijelu dana kada smo se mogli kupati u moru ili u hotelskom bazenu. Posjetili smo i Muzej grada Biograda u kojem smo putovali kroz cijelu povijest Biograda. Jedan smo dan proveli u vožnji brodom do klifova i Parka prirode Telašćica gdje nam je bilo jako zanimljivo. Tamo smo vidjeli klifove, vozili se otvorenim morem i vidjeli magarce. Kada smo išli natrag prema Biogradu, naš prijatelj Valentino zamolio je kapetana da mu pokaže kako se vozi brod. Pitao ga je smije li pokušati voziti i dobio je dopuštenje. Odlično nas je vozio. Zadnju večer imali smo modnu reviju. Dečki su se oblačili u žensku odjeću, cure su ih šminkale i to je bilo jako smiješno. Pjevali su, plesali, govorili poput cura i nasmijavali nas.

Na putu kući posjetili smo Zadar. Tamo smo vidjeli benediktinski samostan svete Marije, poslušali morske orgulje i fotografirali se na popularnom Pozdravu Suncu. Na povratku kući stali smo u Karlovcu  na večeri u McDonaldsu, a u busu smo neprestano pjevali i zezali se.

Bilo nam je nezaboravno! Maturalac je bilo jedno prelijepo iskustvo koje nam je ujedno i pomoglo da upoznamo nova mjesta i da postanemo još povezaniji kao razred.

Dio atmosfere našeg putovanja pogledajte na fotografijama u fotogaleriji.

Vanja Grubić, 7. razred