DANI KRUHA U OSMOM RAZREDU

Autor: Nataša Karlovčec, 23. 10. 2017.

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje proslavili smo svečano, što je naša tradicija još od petog razreda. Na satu razrednika smo se organizirali, neki su uređivali izložbu, neki sudjelovali u programu, a svi donijeli proizvode od kruha i plodove jeseni.

Uz pomoć roditelja, uredili smo štand u predvorju škole koji smo ukrasili starinskim platnom, ručnicima, alatima, plodovima jeseni, mirisnim kolačima, pecivima i kruhom. Na naš kratki prigodni program pozvali smo sve učitelje. S njima su došli i učenici pa su naše tribine bile pune. Ove smo godine odlučili naglasak staviti na zahvalnost, pojam koji se danas premalo cijeni. Ovi nas dani podsjećaju koliko poštovanja i zahvalnosti trebamo iskazivati prema kruhu i hrani uopće. Zahvalnost se danas premalo cijeni te smo svima poručili sljedeće: „Budimo zahvalni na onome što imamo, a ne neprestano nezadovoljni zbog onoga što nemamo. Zahvalnost čini život sretnijim, a svatko od nas ima na čemu biti zahvalan.“ Najviše veselja je bilo dok su naši razredni svirači Ivona i Bruno zasvirali, a mi svi zapjevali.

Na kraju programa, pozvali smo sve na kušanje proizvoda od kruha. Ovo su naši posljednji Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u osnovnoj školi. Zahvaljujemo svim učiteljima i učenicima koji su bili na našim priredbama i podržavali naš razredni projekt još od petog razreda. Najviše zahvaljujemo našim roditeljima koji već četiri godine uređuju učionicu, oblače nas u nošnje, peku nam proizvode od kruha, s nama se smiju, pjevaju i vesele. Mi smo sve ove godine naš program radili s velikom voljom, ljubavlju i radošću. Hvala Vam svima!

učenici osmog razreda i razrednica Zdenka