U Koprivnici na terenskoj nastavi

Autor: Nataša Karlovčec, 15. 11. 2017.

Dana 10. studenog 2017.g. realizirana je terenska nastava učenika i učitelja razredne nastave u Koprivnicu. Krenuli smo ujutro školskim autobusom ispred OŠ u Sokolovcu prema zavičajnom gradu –Koprivnici. Pogledali smo odličnu lutkarsku predstavu  pod nazivom „U potrazi za dijamantnom suzom“ u dvorani „Domoljuba“, gdje smo pokazali kulturu ponašanja u kulturnim ustanovama.

Ostatak članka možete pročitati klikom na više

Nakon predstave, posjetili smo uže gradsko središte, tržnicu, gradski park i paviljon te obišli katoličke i pravoslavnu crkvu. Na Zrinskom trgu smo još imenovali našu Gradsku knjižnicu i čitaonicu „Fran Galović“ te kino „Velebit“. Veliko zadovoljstvo učenika bilo je samostalno kupovati peciva i jogurte u pekarnici „Mlinar“ na trgu, gdje su oni pokazali dio naučenog GOO-a kako upravljati novcem-ušteđevinom. Drugi dio učenika učio je matematiku u slastičarnici Zagorje i u Šarenom dućanu. Vlasnica Šarenog dućana jako je pohvalila pristojno ponašanje naših učenika i nagradila ih bombonima.

Kad smo se lijepo nahranili, podijelili smo se u tri skupine i prema prethodnom planu realizacije terenske nastave, krenuli posjetiti Policijsku upravu Koprivničko-križevačku, Muzej grada Koprivnice i Tvornicu hrane „Podravka“.

Djelatnici za preventivu iz Policijske uprave Koprivničko-križevačke, pratili su skupinu koja je bila najavljena u PP, od Domoljuba, cijelo vrijeme razgledavanja i obilaska policijske zgrade, pa do povratka prema autobusu. Tu su naši učenici imali mogućnost i priliku pokazati usvojenost prometne kulture i praktično snalaženje u prometu.

U Podravki nas je dočekala gđa. Barbara Stančin  koja nam je predstavila rad i razvoj Podravke od njezinih prvih dana pa sve do danas. Neke od Podravkinih proizvoda ponijeli smo kući u poklon paketima koje smo dobili na dar.

U Muzeju nas je kustosica Maša Zamljačanec provela kroz izložbu Vlastelinstvo Gorbonok koja nam je bila jako zanimljiva, a o arheologiji smo i praktično učili na radionici iskapanja koja nam je bila u sklopu izložbe. Neki su učenici izrazili želju da pogledaju i stalni postav Muzeja nakon čega su bili još više oduševljeni.

Svi zadaci i ciljevi terenske nastave su ispunjeni, čak i više! Naime, po povratku skupine iz Policijske postaje Koprivnica, dogovoren nam je posjet, kratko zaustavljanje i razgovor s vatrogascem Željkom Cvrtilom, u Vatrogasnoj postaju Koprivnica- što je dodatno razveselilo učenike i povezalo nam nastavno gradivo naučeno u školi.

Prije polaska autobusa prema Sokolovcu, učenici su još imali toliko vremena da se malo rastrče i poigraju na novouređenom dječjem igralištu u parku, te puni dojmova i radosni vrate svojim kućama u pratnji njihovih učiteljica i učitelja.

Učiteljica: Ljiljana Glavina