„Sprachanimation" u predškoli

Autor: IVANA PINTARIĆ, 13. 12. 2017.

Učenicima polaznicima izvannastavne aktivnosti Theatergruppe Falke, jedna od aktivnosti planiranih školskim kurikulumom je i animiranje predškolaca za rano učenje njemačkog jezika. S obzirom da je naša škola davno prepoznala da se najbolji rezultati u usvajanju stranog jezika postižu ukoliko se krene učiti od najranije dobi, tako smo ove školske godine odlučili nizom kreativnih i zabavnih radionica osvijestiti predškolce da učenje stranog jezika može biti i zabavno. Prijašnjih godina teta Senka rado je ugostila učiteljice njemačkog jezika i goste iz Gimnazije Fran Galović iz Koprivnice, no ove godine ta je uloga pripala upravo učenicima naše škole. Tako su zajedno s učiteljicom na satovima izvannastavne aktivnosti osmišljavali i planirali kako da naprave zabavne, interaktivne i poučne radionice.

Led su probili učenici 6.a razreda: Dušan, Matea i Senad koji su održali dvije radionice, po jednu za skupinu predškolaca iz matične i iz područnih škola, 5. i 12. prosinca. Iskustva su pozitivna i to obostrano, tako da već sad pri susretu s najmlađim sudionicima odgojno‑obrazovnog procesa možemo čuti: Guten Tag, Tschüs... Bliže se blagdani pa ćemo ih još jednom posjetiti da im zaželimo Frohe Weihnachten, a suradnju nastavljamo i u drugom polugodištu, jednom mjesečno.

Ivana Mihoci