Projektne aktivnosti na satovima Njemačkog jezika

Autor: IVANA PINTARIĆ, 13. 12. 2017.

Da je na satovima Njemačkog jezika uvijek živahno te da se rado uključujemo u školski projekt "Mi jedemo odgovorno", pokazuju i kratka izvješća o provedenim aktivnostima krajem studenog i početkom prosinca.

U područnoj školi Veliki Botinovac učili smo o zdravom doručku te smo na satovima Njemačkog jezika pripremali jednostavan, a zdrav doručak: pahuljice s medom i mlijekom.

S učiteljicom Višnjom u drugom smo razredu matične škole napravili domaći sok od voća koje su učenici donijeli iz svojih voćnjaka. Našle su se tu i egzotične voćke, poput kivija ili japanske jabuke (kaki), koje također uspijevaju u našem kraju. U jednom smo se složili - sok je odličan, a znamo i nabrojati sve vrste sokova i na njemačkom jeziku (Apfelsaft, Birnensaft, Kiwisaft... ili jednostavno Obstsaft).

Učenici četvrtog razreda matične škole u planu imaju izradu energetskih kuglica i pločica sa sušenim voćem i orašastim plodovima kako bi imali energije za učenje i uspješno privođenje polugodišta kraju.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji. Nadamo se da ćete dobiti volju da kroz praznike pripremate zdrave i ukusne obroke :)

Ivana Mihoci