LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Nataša Karlovčec, 15. 12. 2017.

U četvrtak je naša škola bila domaćin hvalevrijednog sportskog projekta Lino višebojac. Glavni pokrovitelji projekta su Podravka, Sportske novosti i T- Com, a projekt se provodi već godinama s ciljem promicanja sporta i fizičkih aktivnosti kod djece i mladih.

Učenici se već danima pripremaju za ovu manifestaciju. Naime, osim učenika koji se natječu, svi ostali učenici su navijači, a dodatna motivacija je i izbor najboljih navijača i navijačkih skupina.

Kada je napokon i Lino stigao k nama, učenici su već bili potpuno opremljeni različitim maskama, transparentima i ostalim navijačkim, uglavnom glasnim, rekvizitima. Tijekom jutra cijelom školom orilo se zajedničko i složno navijanje, pjesma, veselje i nestrpljenje da sve konačno i krene.

Prije samog natjecanja, škola se predstavila kratkim programom u kojem su učenici pjevali, plesali i pokazali zavidno umijeće u izvođenju gimnastičarskih vježbi. Također, učenica Laura Milinković pročitala je svoj rad koji je bio najbolji na literarnom natječaju na temu Svijet po mom. U natjecateljskom dijelu naše učenike bodrile su i gošće, rukometašice Rukometnog kluba Podravka Magdalena Ećimović i Korina Karlovčan. Natjecanje je prošlo u veselom tonu i s glasnim navijanjem za sve ekipe, a svi smo naučili da je važno sudjelovati, ne uvijek i pobijediti, pogotovo na ovako zabavnim natjecanjima. Nakon nogometa, rukometa, košarke i skakanja u dalj, najbolji su bili Mateo Korša te Olivera Vitanović. Ipak, svi smo jedva čekali proglašenje najboljih navijača jer su se svi uistinu potrudili. Nagradu za najbolju masku osvojila je Područna škola Srijem, najbolji transparent imali su osmaši, a najbolja navijačka skupina bili su četvrti razred matične škole. No, na kraju je ipak najvažnije da smo se svi odlično zabavili, glasno navijali i bodrili sve ekipe jednako, izgrlili se s Linom i zasladili Linoladom. Baš kao što Laura kaže u svojoj pjesmi sve smo odradili spretno i, kao u bajci, sve je završilo sretno!

S obzirom da slika govori više od riječi, kako je uistinu zabavno bilo, pogledajte u fotogaleriji.