Medeni doručak

Autor: Nataša Karlovčec, 14. 12. 2017.

Učenici 1. razreda nastavljaju svoj rad na Projektnoj nastavi ,,Mi jedemo odgovorno'' uz susret sa gosp. Goranom Devićem koji se bavi uzgojem pčela. Na djeci prihvatljiv i pristupačan način gosp. Dević je upoznao učenike sa životom pčela, njihovoj ulozi u prirodi, pčelinjim proizvodima i medu kao zdravoj namirnici za zadovoljavanje primarnih prehrambenih potreba dječjeg organizma, ali i kako stvoriti zdrave prehrambene navike kod djece, njihovih roditelja, bake i djedova.

Djeca su mogla probati med, vidjeli su primjerak saća, svu opremu, brojne zanimljivosti o životu pčela i pčelara. Jako su puno pričali i htjeli su dati do znanja što sve oni znaju. Takve radionice su im uvijek zanimljive i djeca vole čuti nešto novo.

Slijedio je ,,Medeni doručak''koji  je usmjeren k razvoju zdravih prehrambenih navika, jer ako čovjek želi nešto učiniti za svoj organizam tada je najbolje da med uvrsti u svoj doručak.

Prepoznali smo svi zajedno važnost radionica s učenicima, jer podaci govore da u Hrvatskoj jedna osoba godišnje pojede samo kilogram ovako zdrave namirnice kao što je med. Upravo taj podatak dovoljan je pokazatelj koliko je bitno najmlađe koji upravo u ovoj dobi stvaraju svoje navike za budućnost educirati o zdravoj prehrani.

Uz ugodno druženje zakazali smo nove susrete uz med:  izrada finih medenjaka, redoviti ,,Medeni doručak'' i posjet pčelinjaku u proljeće.

Do tada smo se pozdravili sa pozdravom pčelara: MEDENO!

Branka  Arambašić

« Ožujak 2024 »