BOŽIĆNE PRIREDBE U PODRUČNIM ŠKOLAMA

Autor: Nataša Karlovčec, 27. 12. 2017.

Zadnji tjedan prvog polugodišta  protekao je u jako veselom ozračju. Prvi su svoju božićnu priredbu održali učenici Područne škole Mala Mučna i uveli nas u ljepotu božićnih blagdana svojim veselim pjesmicama, igrokazu i recitacijama o zimi, Djetetu Isusu i božićnim običajima. Jako su se dobro pripremili i vrlo uigrano i vidno uzbuđeno pokazali svoje sposobnosti i rad i trud njih i njihovih učiteljica. Imali su i kratku scensku igru na njemačkom jeziku.

Zatim je uslijedila priredba učenika Područne škole Srijem koji su također pripremili više pjesmica i scenskih igara u kojima su učenici pokušali dočarati one ne tako davne proslave Božića kad smo bili zameteni snijegom. Bila je tu i zanimljiva plesna točka te scenska igra na njemačkom jeziku. Roditelji i ostali gosti uživali su i u lijepim kostimima koji su svakom  igrokazu posebno koristan dodatak. Na kraju je uzbuđenoj djeci darove podijelio Djedica.

U Područnoj školi Veliki Botinovac imali smo prilike vidjeti dva lutkarska igrokaza, mnogo pjesmica i recitacija te jednu scensku igru uz pjesmu na njemačkom jeziku. Roditelji su pripremili slatko za druženje koje je uslijedilo nakon priredbe. S obzirom da je u ovoj područnoj školi samo četiri učenika, valjalo bi čestitati im na koncentraciji kroz cijelu priredbu u kojoj su izmijenili mnoštvo uloga.

U Područnoj školi Velika Mučna priredba je održana u Hrvatskom domu. Okupilo se mnogo roditelja, baka, djedova i ostalih zainteresiranih koji su podržali učenike u njihovoj izvedbi. Bilo je tu vesele pjesme, jako puno recitacija te jedan poučni ekološki igrokaz. Učenici su izveli čak dvije plesne koreografije, a na kraju je bila i naravno, podjela darova. Ravnatelj je pozdravio na početku sve prisutne, zahvalio na suradnji i svima skupa poželio sretan Božić, puno odmora i uspješno drugo polugodište.

Ostale fotografije možete vidjetI u FOTOGALERIJI