LiDraNo – školska razina

Autor: IVANA PINTARIĆ, 22. 1. 2018.

Prošloga tjedna, točnije 17. i 18. siječnja, održana je školska razina smotre literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva LiDraNo. U srijedu je stručno povjerenstvo biralo literarne i novinarske radove. Od ukupno 14 pristiglih literarnih radova, povjerenstvo je odabralo tri rada: Budimo prijatelji učenika Frana Žarjava iz prvog razreda, Moj svijet učenice Mie Ban iz šestog razreda te Moje muke Brune Devića, učenika osmog razreda. Uz ove radove i oba pristigla novinarska rada poslana su na međuopćinsku razinu. To su radovi učenica osmog razreda Ivone Baričević, koja je napisala vijest Zvrkaonica sa Sinišom Cmrkom, te Valerije Benotić, koja je napisala izvješće Otvorenje književnog kutka. Odabrane radove možete vidjeti na panou Novinarske grupe, a sve pristigle na poveznici u nastavku.

Drugi dan birali su se scenski nastupi. Bilo je prijavljeno pet recitacija, jedan monolog i dva igrokaza. Stručno povjerenstvo odlučilo je na sljedeću razinu natjecanja poslati recitaciju Zimska čarolija koju je recitirala Tea Piljak, učenica prvog razreda PŠ Velika Mučna,  monolog iz predstave Moja obitelj i jedan jež kojim se predstavlja Matea Ćućić te igrokaz Šumske novine učenika Područne škole Velika Mučna.

Svi sudionici predstavili su se u svom najboljem svijetlu i doista je bilo teško odabrati radove koji će školu predstavljati na međuopćinskoj razini. Čestitke svim sudionicima na izvrsnim radovima i nastupima, a onima koji su prošli dalje želimo puno sreće u Legradu gdje će se 2. veljače predstaviti na međuopćinskoj razini natjecanja.

RADOVI UČENIKA

« Ožujak 2024 »