LiDraNo – međuopćinska smotra

Autor: IVANA PINTARIĆ, 3. 2. 2018.

Još jedan radni tjedan zaključujemo lijepim vijestima. Naši su učenici u petak sudjelovali na međuopćinskoj razini smotre LiDraNo u Legradu. Osim službenog, odnosno natjecateljskog dijela, učenici su uživali u druženju, upoznali su nove prijatelje iz drugih škola, ali i naučili ponešto o Legradu kroz kratka izlaganja i obilazak mjesta.

Od literarnih radova koje je naša škola poslala na međuopćinsku razinu, najuspješniji su bili radovi Budimo prijatelji Frana Žerjava, učenika prvog razreda, i Moje Moke Brune Devića, učenika osmog razreda, koji su predloženi za županijsku razinu smotre. S obzirom na velik broj pristiglih radova, doista možemo biti ponosni na činjenicu da su od tri izabrana rada dva upravo iz naše škole.

Što se tiče dramsko-scenskog izraza našu školu predstavljali su redom: Tea Piljak (1. razred, PŠ Velika Mučna) s recitacijom Zimska čarolija, Matea Ćućić (6. razred) s monologom Moja obitelj i jedan jež te učenici iz Velike Mučne s igrokazom Šumske novine. Na naše veliko iznenađenje, ali sasvim zasluženo, Matea je odabrana za županijsku razinu. Valja spomenuti kako su i drugi naši učenici bili izuzetno pohvaljeni od strane stručnog povjerenstva koje se doista potrudilo svima dati vrlo konstruktivne kritike i prijedloge za daljnji rad. Možemo biti vrlo zadovoljni nastupima svih naših učenika koji su školu predstavili na najbolji mogući način, a za što su svakako zaslužni i njihovi mentori i učitelji.

Još jednom od srca čestitamo svim sudionicima, a Matei, Franu i Bruni želimo puno uspjeha na županijskoj smotri koja će se održati u Srednjoj školi u Koprivnici.