Proslavili smo Dan škole

Autor: IVANA PINTARIĆ, 23. 4. 2018.

Dan škole smo proslavili u petak, 20. travnja uz mnoštvo pjesme, plesa, zabave i veselja.

Sve je započelo priredbom na kojoj su se učenici predstavili svojim mnogobrojnim talentima: recitiranjem, pjevanjem, sviranjem, plesanjem. Najzanimljiviji dio priredbe bio je mjuzikl Raspršimo pjesmom oblake koji su izveli učenici od četvrtog do osmog razreda. Mnogi su ostali ugodno iznenađeni otkrićem koliko pjevačkih talenata ima među nama. Na kraju priredbe proglašeni su najprijatelji razrednih odjela, učenicima sudionicima državnih natjecanja uručene su nagrade, a ravnatelj je zahvalio svima s kojima je škola surađivala u prethodnom razdoblju. Kratki prikaz rada naše škole proteklih godinu dana predstavljen je u prezentaciji koju su prisutnima predstavile učenice Melisa Susak i Matea Čenaki.

Nakon programa u školi uslijedile su radionice na kojima su se učenici prije svega igrali i zabavljali, a usput naučili i neke nove vještine i znanja. Organizirano je desetak radionica, a neke od njih su i oslikavanje predmeta salvetnom tehnikom, izviđačke igre, logičke igre i kvizovi, body art, potraga za blagom, irski ples… Sat vremena radionica bilo je i premalo za druženje i učenje kroz igru, no zato su na pojedinim radionicama nastala prava mala umjetnička djela.

U poslijepodnevnim satima učenici su upotpunili program obilježavanja Dana općine kratkim programom te prezentacijom rada škole. Veseli smo što pjesmom i plesom možemo razveseliti općinske goste, stoga vrlo rado već godinama zajednički obilježavamo Dan škole i Dan općine.

Kako su se učenici predstavili mnogobrojnoj publici, ali i kasnije učili kroz igru i zabavu, svakako pogledajte u našoj fotogaleriji.