Osmaši u Gimnaziji

Autor: IVANA PINTARIĆ, 2. 5. 2018.

Sedmero učenika osmog razreda u petak je posjetilo Gimnaziju Fran Galović u Koprivnici u sklopu profesionalne orijentacije učenika osmih razreda. Uz to što smo posjetili gimnaziju i upoznali se s njezinim planom i programom, posjetili smo i Muzej grada Koprivnice, Galeriju i koprivničku Sinagogu.

U gradskom muzeju trenutno je postavljena izložba pod nazivom Fosilna bogatstva Hrvatskog zagorja i Podravine koja je nastala u suradnji s Muzejom krapinskih neandertalaca. U Galeriji smo pogledali izložbu slika moderne umjetnice Sunčanice Tuk. Autorica na svojim radovima povlači okomite i vodoravne poteze kistom ostvarujući pritom kontraste dviju boja. U Sinagogi smo pogledali zanimljivu izložbu fotografija Kultura u fokusu 2017. To je izložba koja se održava treću godinu, a okuplja fotografske radove fotografa iz cijele Hrvatske koji su zabilježili važne kulturne događaje. Kroz sve ove izložbe vodila nas je Maša Zamljačanec iz Muzeja grada Koprivnice. Na kraju našeg posjeta pedagoginja Gimnazije Fran Galović Vesna Balent provela nas je koprivničkom gimnazijom gdje smo mogli vidjeti razne radionice koje su se održavale u školi povodom Dana škole i Dana otvorenih vrata.

Dan ispunjen zanimljivostima i novim znanjima mnogima od nas samo je potvrdio želju da školovanje nastavimo upravo u Gimnaziji.

Stevana Gojković

« Ožujak 2024 »