Projekt: Participacija djece u sustavu odgoja i obrazovanja

Autor: IVANA PINTARIĆ, 1. 6. 2018.

Učenici 6.a razreda, 3. i 4. razreda PŠ Srijem i 8. razreda sudjelovali su u istraživanju o sudjelovanju učenika u životu škole koje provodi Ured Pravobraniteljice za djecu. Sudjelovanje učenika bilo je dobrovoljno.

U okviru istraživanja nastoje se zabilježiti različiti oblici sudjelovanja učenika u životu škole. Takvih događaja i aktivnosti ima puno pa su učenici izdvojili samo mali dio realiziranog u njihovim  razrednim odjelima ove školske godine.

Radove koji su poslani za istraživanje pročitajte klikom na više.

Ove školske godine aktivno smo sudjelovali u projektu „Jabuke u zavičaju“. Upoznali smo različite vrste domaćih jabuka koje rastu u našem zavičaju, naučili smo o  korisnim i štetnim kukcima na jabukama, zasadili smo u školskom vrtu nove sadnice jabuka. Ovim projektom  promijenili smo svoje prehrambene navike, jedemo odgovornije i u jelovnike smo uvrstili više voća.

Surađivali smo s Udrugom Zdenac, koja pomaže najpotrebitijima u Hrvatskoj i siromašnoj djeci diljem svijeta. Odricali smo se svoga džeparca  da bismo pomogli i usrećili drugu djecu.

Organizirali smo dva susreta s učenicima iz Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce. U zajedničkim aktivnostima i radionicama razvili smo navike međusobnog pomaganja i poštovanja te prihvaćanja različitosti.

Učenici 3. i 4. razreda PŠ Srijem: Iva Knežević, Anamarija Petani, Luka Rajin, Manuela Smiljanović, Mateja Zagoršak, Leo Risek i Aleksa Todorović.

Pridonosimo boljitku našeg razreda i naše zajednice na sljedeći način: npr. trudimo se biti najrazred, sudjelujemo na raznim smotrama, natjecanjima i uvijek se trudimo biti što bolji.

Potičemo druge učenike na učenje i bolji uspjeh tokom školske godine.

Trudimo se da naša škola i okolica budu uvijek čisti tako što sakupljamo stari papir i baterije i sudjelujemo u Zelenoj čistci. Trudimo se da boravak u školi učenicima bude što ljepši i da lakše usvajaju gradivo. Poštujemo sve radnike škole, čuvamo imovinu škole i uvijek smo spremni pomoći učenicima i učiteljima. Kada se netko ozlijedi, spremni smo mu pružiti pomoć. Sve probleme u našem razredu govorimo na Vijeću učenika.

Izradili: Matea Ćućić, Mateo Korša, Nemanja Grubić i Lorena Valent (predsjednici i zamjenici u vijeću učenika prošle i ove šk.god.)

Tijekom osmog razreda puno toga smo zajedno radili, ali izdvajam aktivan doprinos realizaciji Projektnog dana Mi jedemo odgovorno, obilježavanja Dana Kruha i Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta uz ekološke akcije sakupljanja starog papira i baterija.

Na kraju školske godine prikazat ćemo prezentaciju sa svim našim projektima, izvanučioničkim nastavama i izletima na kojima smo bili.

S obzirom da nas je 27 u razredu odlično se slažemo i pomažemo jedni drugima!

Izradio: Branimir Dvekar 8. razred