Najknjižničarka godine

Autor: IVANA PINTARIĆ, 4. 6. 2018.

Ove smo školske godine uistinu puno pisali o raznoraznim uspjesima naših učenika, od županijskih natjecanja, državnih smotri do raznih sportskih uspjeha. Za našu malu školu to su uistinu veliki uspjesi. No, na kraju školske godine priznanje i zaslužena nagrada pripala je i jednoj našoj učiteljici. Za svoj predan dugogodišnji rad u našoj školskoj knjižnici nagradu za najknjižničarku godine dobila je Nataša Karlovčec. Nagrada je to koja se dodjeljuje svake godine od strane Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja.

Naša je Nataša ove godine nagradu zaslužila prvenstveno zbog uspješno provedene građanske akcije Biblioceker, o čemu smo već u nekoliko navrata pisali, ali ona je to zaslužila svojim cjelokupnim radom. Nataša je dobri duh naše škole, osoba zbog koje djeca, ali u učitelji često navraćaju u knjižnicu. Ne uvijek ili samo po lektiru, k Nataši odlazimo po savjet, lijepu riječ, utjehu ili samo osmijeh. A lijepu riječ i osmijeh Nataša ima baš uvijek i baš za svakoga. Uvijek spremna dati savjet, preporučiti knjigu, pomoći učenicima s nastavom, pomoći učiteljima u radu, saslušati njihove probleme, pohvaliti nečiji rad, organizirati terensku nastavu ili književni susret, uključiti se u različite projekte… sve je to Nataša. Da se nas pita, svake bismo joj godine uručili ovu nagradu. Eto, toliko za našu školu znači naša knjižničarka.

Nataši od srca čestitamo i želimo još puno puno uspješnih godina predanog i motivirajućeg rada u našoj knjižnici!