Terenska nastava u Krapini i Oroslavju

Autor: Leila Zainul, 28. 10. 2018.

Izvanučionička nastava za učenike predmetne nastave  bila je organizirana 25.10.2018. godine. Krenuli smo autobusima  ispred škole  u  Sokolovcu u 8.00 sati. Vožnjom preko Zagreba najprije smo stigli do Krapine uz kratko zaustavljanje u Sesvetama. U trenutku dolaska na odredište, učenici su bili podijeljeni u dvije grupe te je jedna grupa (učenici 5. i 6. razreda) prošetala centrom grada i poslušala neke informacije o Krapini, uz stručnog voditelja putovanja Marka.

Nakon obilaska grada uslijedio je odlazak do Hušnjakovog brda, najvećeg nalazišta neandertalaca u svijetu  koje je zaštićeno kao prvi paleontološki spomenik prirode u Hrvatskoj. Druga grupa (učenici 7. i 8. razreda) u vrijeme šetnje prve grupe posjetila je Muzej krapinskih neandertalaca (10.20 sati) u pratnji stručnog vodiča. Nakon toga učenici su imali slobodno vrijeme u okolici muzeja i Hušnjakovog brda uz razgled nalazišta. Uslijedila je zamjene grupa. Nakon toga smo  autobusima krenuli do Oroslavja. I tamo smo bili podijeljeni u 2 grupe. Dok je jedna grupa otišla u restoran Oro-Goro na ručak (7. i 8. razredi),  druga grupa je otišla u Park znanosti. Uslijedio je razgled uz stručno vodstvo u 14.00 sati. "Park znanosti" je autorski projekt koji je zamišljen s ciljem da se javne površine oplemene interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajem namijenjenim svim dobnim skupinama. Sadržaj čine eksponati, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije. Nakon toga su učenici 5. i 6. razreda otišli na ručak, a grupa s ručka u Park znanosti.

Prije polaska kućama učenici su imali slobodno vrijeme koje su iskoristili za igru na igralištu ispred pizzerije.

Prema kućama smo krenuli u 17.40 sati, a u Sokolovac smo, puni dojmova, stigli oko 19.15 sati. Svi učenici su krenuli svojim kućama u pratnji roditelja koji su ih dočekali ispred škole.

« Ožujak 2024 »