Školska razina smotre LiDraNo

Autor: IVANA PINTARIĆ, 30. 1. 2020.

Ovog je tjedna u našoj školi održana školska razina smotre LiDraNo. U utorak se sastalo povjerenstvo za pisani izraz i odlučilo o tome koji će literarni i novinarski radovi biti poslani na međuopćinsku smotru. Od ukupno 3 pristigla novinarska rada odabrana su dva za daljnju razinu. To su radovi učenica osmog razreda: Prepoznajemo li prave životne vrijednosti Mije Ban te Ekologija – znanost ili način života Leone Sokač.

Literarnih je radova pristiglo čak 15. Povjerenstvo je odlučilo da na sljedeću razinu pošalje 3 literaran rada i to učenica sedmog i osmog razreda te učenika četvrtog razreda PŠ Velika Mučna: Moja karta za osmijeh Anamarije Živko, Slike iz mog djetinjstva Mateje Ćućić i Jedna mačka Brune Paske.

U srijedu je bio izbor scenskih (samostalnih i skupnih) nastupa. Na daljnju razinu u mogućnosti smo bili poslati dva pojedinačna i jedan skupni scenski rad. Od pojedinačnih scenskih odabrani su nastupi Vanje Lasić, učenice drugog razreda koja je recitirala pjesmu Brod mašte Josipa Petrlića Pjera, te nastup Eni Pšeničnjak Brnica, učenice trećeg razreda koja je recitirala Pjesmu o odraslima Enesa Kiševića. Od dva skupna scenska nastupa na daljnju razinu prošao je igrokaz Čarolija ljetne noći autorice Norme Šermet, koji su izveli učenici 4. razreda.

Svim sudionicima čestitamo na izvrsnim nastupima i radovima, a učenicima i njihovim mentorima koji su prošli dalje na međuopćinsku razinu, želimo puno sreće i uspjeha.