Županijsko natjecanje iz Njemačkog jezika

Autor: IVANA PINTARIĆ, 21. 2. 2020.

Naša je škola i ove godine ima čast biti domaćinom Županijskog natjecanja iz Njemačkog jezika. Natjecanje se održalo u srijedu, 19. veljače, a sudjelovalo je ukupno 29 učenika srednjih i osnovnih škola Koprivničko-križevačke županije.

Prije početka natjecanja naši su učenici gostima pripremili kratak program koji su pripremali sa svojim učiteljicama Ivanom Mihoci i Nives Negro Sokač. Nakon programa prisutnima se obratio i ravnatelj Saša Korkut.  Svima je zaželio dobrodošlicu te uspješan i ugodan dan u našoj školi svim natjecateljima i mentorima.

Učenici su se natjecali u 6 kategorija, tri kategorije osnovnih i tri srednjih škola.

Učenici osnovnih škola natjecali su se u sljedećim kategorijama: učenici 8. razreda kojima je Njemački jezik izborni predmet, učenici 8. razreda kojima je Njemački jezik prvi stani jezik te učenici 8. razreda povratnici (oni koji su od 2. godine života dulje od 6 mjeseci u kontinuitetu boravili u zemljama njemačkog govornog područja).

Učenici srednjih škola natjecali su se u sljedećim kategorijama: učenici drugog razreda srednje škole, učenici trećeg razreda srednje škole te učenici povratnici trećeg razreda srednje škole (oni koji su od 2. godine života dulje od 6 mjeseci u kontinuitetu boravili u zemljama njemačkog govornog područja).

Nakon pisanja testova učenici su slobodno vrijeme do objave rezultata provodili gledajući film, sportskim igrama u školskoj dvorani ili u međusobnom druženju i upoznavanju. Kad su povjerenstva za svaku pojedinu kategoriju ispravila testove, objavljeni su konačni rezultati.

Najbolje rezultate po kategorijama postigli su sljedeći učenici:

• učenici 8. razreda kojima je Njemački jezik izborni predmet:

1. Patricija Dlesk (OŠ Braća Radić)

2. Irena Kos (OŠ Ljudevita Modeca)

3. Mia Momčilović (OŠ A.N.Gostovinski)

• učenici 8. razreda kojima je Njemački jezik prvi strani jezik:

1. Dominik Zeko (OŠ Sokolovac)

2. Dušan Vučković Kovačević (OŠ Sokolovac)

3. Matea Ćućić (OŠ Sokolovac)

3. Marija Špoljarec (OŠ Ljudevita Modeca)

• učenici 8. razreda povratnici:

1. Leon Matulec (OŠ Koprivnički Bregi)

Srednja škola

• drugi razred srednje škole:

1. Florijan Botinčan (Strukovna škola Đurđevac)

2. Stela Savić (Gimnazija Fran Galović)

3. Mateo Balažinec (SŠ Ivan Seljanec Križevci)

• treći razred srednje škole:

1. Adela Balić (Srednja glazbena škola A. Štrige)

2. Karo Biruš (SŠ Koprivnica)

3. Ena Belani (Gimnazija I.Z.Dijankovečkog)

• učenici povratnici trećeg razreda srednje škole:

1. Katarina Krstanović (Gimnazija Fran Galović)

2. Nikola Kapusta (Strukovna škola Đurđevac)

Svim sudionicima natjecanja, kao i njihovim mentorima, čestitamo na postignutim rezultatima te im želimo puno uspjeha na državnom natjecanju. Nadamo se da je boravak u našoj školi svima ostao u lijepom sjećanju, bez obzira na postignute rezultate!