UPUTE ZA IZVOĐENJE NASTAVE NA DALJINU

Autor: Saša Korkut, 15. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

kao što Vam je poznato, od ponedjeljka, 16. ožujka počinje izvođenje nastave na daljinu u cijeloj Republici Hrvatskoj. Cilj je da se do srijede uspostavi funkcionalni sustav za sve učenike.

Svaki dan od ponedjeljka računat će se kao nastavni dan i upisivat će se u e-dnevnike.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne trebaju nužno to raditi u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

Upozoravamo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici, osnosno da učenici za neprimjerene oblike ponašanja i dijeljenje neprimjerenih sadržaja mogu snositi posljedice.

U ponedjeljak će svi učenici OŠ imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji.

• Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem
  • Viši razredi na Sportskoj televiziji
  • U ponedjeljak će razrednici testirati virtualne razrede, u utorak predmetni nastavnici, a od srijede počinje nastava u virtualnom razredu za sve škole.
  • Ministarstvo znanosti i obrazovanja će isporučivati osnovni raspored sati za cijelu Hrvatsku za sve nastavnike koji nemaju spremna online predavanja.

Upute za izvođenje (razredna nastava)

• učenici - pratiti Školu na trećem od ponedjeljka
  • učitelji - obavijestiti roditelje o terminu prikazivanja za njihov razred; od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje
  • roditelji - pratiti upute učitelja; svi materijali Škole na trećem bit će dostupni na zahtjev i na Youtubeu