Županijska smotra LiDraNo

Autor: IVANA PINTARIĆ, 16. 3. 2020.

U srijedu, 11.ožujka sudjelovali smo na županijskom natjecanju Lidrano. Ujutro nas je na autobusnoj stanici pokupio bus koji nas je odvezao do Hrvatskog doma u Križevcima.

Nakon doručka slušali smo njihov uvodni program koji je uključivao predivno otpjevanu himnu. Nakon toga krenuli su pojedinačni nastupi, od najmlađih do najstarijih. Isto tako kada je to završilo gledali smo pojedinačne monologe, a posebno su lijepi bili oni srednjoškolaca. Nakon toga uslijedio je okrugli stol na kojem smo saslušali kritike i pohvale o svojim radovima, što je uvijek dobro - čuti gdje si pogriješio kako bi ubuduće to ispravio. Kada je okrugli stol završio, vratili smo se u glavnu dvoranu gdje su uslijedili grupni igrokazi. Po meni to je bio i najzanimljiviji dio jer su se glumci stvarno potrudili. Kada su završili svi nastupi, na scenu je stigao žiri u kojem je bila naša poznata glumica Matija Prskalo. Uz tople savjete, preporuke i pohvale zatvorili su dio s grupnim nastupima te je nakon toga uslijedilo proglašenje pobjednika literarne kategorije te čitanje njihovih literarnih radova. Tako je završio program te su se svi uputili u restoran na ručak. Sve je bilo lijepo i zanimljivo te jedno posebno iskustvo.

Leona Sokač, 8.b