OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA

Autor: Saša Korkut, 4. 12. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

dana 4. prosinca je održan virtualni sastanak svih ravnatelja i predstavnika Koprivničko-križevačke županije. Glavna tema sastanka je bila epidemiološka situacija u školama i održavanje nastave do kraja prvog polugodišta.

Osnovna odluka sa sastanka jest završetak nastave uživo u prvom polugodištu s petkom, 18. prosinca. To znači da će se zadnji tjedan (21-23.12) održati nastava na daljinu. Zajednički zaključak je da se prije 18. prosinca i dalje neće ići u generalno zatvaranje škola i prelazak na online nastavu, nego će se odluke donositi pojedinačno za svaku školu sukladno epidemiološkoj situaciji u određenom trenutku.

U Sokolovcu i područnim škoama je broj učenika i djelatnika u izolaciji i samoizolaciji trenutno relativno mali i bez primjetnog "grupiranja" slučajeva, pa nastavljamo s nastavom uživo do 18. prosinca. U nekoliko škola u županiji taj broj je veći pa su te škole već sad u većem ili manjem opsegu prešle na online nastavu.

S obzirom da će drugo polugodište, prema najavama, početi tek 18. siječnja, u školama mjesec dana neće biti učenika pa se očekuje da će to dovesti do usporavanja širenja zaraze među mlađom populacijom, a naravno i među djelatnicima škola. Na nama (učenicima, roditeljima i djelatnicima škole) je da pokušamo tijekom sljedećih dana osigurati što bolje poštivanje svih mjera i preporuka epidemiologa, kako bismo bez značajnog porasta broja oboljelih dočekali zimske praznike.

Zahvaljujem svim učenicima, roditeljima i učiteljima na dosadašnjem trudu i doprinosu da, usprkos znatno otežanim okolnostima, osiguramo odvijanje nastavnog procesa na zadovoljavajući način. Pozivam Vas sve da u zadnjim tjednima prvog polugodišta uložimo dodatan napor kao bismo zajednički sačuvali zdravlje djece i njihovih obitelji.

Svima želim uspješan završetak prvog polugodišta i, prije svega, dobro zdravlje!

Ravnatelj: Saša Korkut

« Ožujak 2024 »