Medene radosti u OŠ Sokolovac

Autor: NATAŠA KARLOVČEC, 9. 12. 2020.

U ponedjeljak, 7. prosinca 2020. godine, na dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčelara i medičara, održan je Medni dan u svim prvim razredima naše škole.

Učenici prvašići u Velikoj Mučni  pogledali sukratki film o pčelama, nektaru, košnicama i medu. Osvijestili su važnost pčela u prirodi ( oprašivanje cvjetova, nektar, pelud, med) te sami iznosili svoja iskustva sa pčelama (ubode) i medom (ugode). Neki učenici imaju iskustva sa košnicama i medom jer se njihove obitelji bave pčelarstvom, pa su nam ispričali kako se pčelar treba odjenuti kad prilazi košnicama. Svi su zajedno zaključili da je pčela vrijedna i korisna životinjica koju trebamo čuvati kako bi mogli jesti njene ukusne medene slastice.Na kraju su učenici dobili vrećice sa staklenkom hrvatskog meda i naljepnicom pčelice, kao i slikovnicu/ bojančicu „ Pčelica Jelica i medo Edo“ kojoj su se posebno razveselili.

Prvašići PŠ Srijem su pogledali crtani film Pčelica Maja, na satu Matematike igrali su medene društvene igre, a na satu Glazbene kulture  plesali  su i pjevali o medu i pčelicama.

U PŠ Mala Mučna i u 1. razredu matične škole također su održane prigodne aktivnosti, a svi su učenici dobili na dar vrećice sa staklenkom hrvatskog meda s OPG- a Danijela Ostojića iz Novigrada Podravskog, kao i slikovnicu/bojančicu „Pčelica Jelica i medo Edo“ kojoj su se posebno razveselili.

Fotografije možete pogledati ovdje.

SVI U ŠKOLI SVI PRI STOLU 5

SVI U ŠKOLI SVI PRI STOLU 4