OŠ SOKOLOVAC U DOBROTVORNOJ AKCIJI ZA PRIJATELJE U OŠ GLINA

Autor: Nataša Karlovčec, 12. 3. 2021.

Učenici, njihovi roditelji, učitelji, djelatnici i suradnici OŠ Sokolovac sudjelovali su u dobrotvornoj akciji pod nazivom "Srcem škole za srce djeteta". Njome su uspješno prikupljeni darovi za naše prijatelje u OŠ Glina. Ideja je bila da svaki razred naše škole svojim vršnjacima u Glini pripremi paket radosti i iznenađenja. Učenici su u svoju razrednu kutiju stavili određene tematske potrepštine: 1. pribor za pisanje i/ili crtanje (ravnalo, bojice, šiljila, gumice...), papire ili kolaž papir, 2. društvene igre, 3. slatkiše, 4. kozmetiku (tekući sapun, vlažne maramice, dezinfekcijski gel, i sl.)., a u uz to su stavili i svoje crteže, rukom napisane poruke vršnjacima, a neki su ostavljali i kontakt ne bi li se i na taj način povezali i, eventualno, pronašli svog potencijalnog prijatelja ili prijateljicu...

Kutije su se dobro zatvorile, zamotale šarenim papirima i nestrpljivo smo čekali da krenu na svoje odredište! Taj dan se dogodio jučer, 11. ožujka 2021. god., kada je gđa. Eufemija Špiljak, predsjednica Općinskog društva Crvenog križa Sokolovac, uz pomoć svog suradnika, g. Mire Lončarića, odvezla naše poklone onima kojima su i namijenjeni. Predsjednici razrednih odjela matične škole su sve prikupljene poklone unijeli u vozilo te smo s ogromnom radošću ispratili naše prijatelje na put za Glinu.

Ondje su naišli na radosne učenike i djelatnike te je otvoren put za nova, ljepša druženja u budućnosti!

Ovim putem, osim svima navedenima na početku, od srca zahvaljujemo gđi. Izidori Pajnić, predsjednici Vijeća roditelja OŠ Sokolovac, na svesrdnoj pomoći i suradnji te učenicima, roditeljima i učiteljima područnih škola (Velika Mučna, Mala Mučna, Srijem i Veliki Botinovac).

Leila Zainul

FOTOGRAFIJE MOŽETE POGLEDATI OVDJE