EUROPA U ŠKOLI - uspjesi na državnoj razini

Autor: Leila Zainul, 1. 6. 2021.

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska i ove su godine organizirali  natjecanje pod nazivom „Europa u školi“ na razini Republike Hrvatske. Europa u školi  jedno je od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. Ovaj projekt odigrao je važnu ulogu u europskim integracijama od svog početka. Natjecanje se u Europi provodi više od 60 godina, a u Hrvatskoj Europski dom Zagreb ovaj projekt provodi već 27 godina.

Međunarodni odbor Europe u školi donio je odluku da se ovogodišnje natjecanje održi pod naslovom: Digital EU- and YOU?! Kao i uvijek do sada, teme su bile podijeljene u određene kategorije, a mi ćemo navesti samo one u kojima smo se natjecali:

a) literarni radovi:

1.- 2. RAZRED OŠ | MOJ PRIJATELJ ROBOT?!

(Želite li imati robota za prijatelja? Opišite nam kako bi izgledao Vaš robot.

Što biste sve radili zajedno?)

3.- 4. RAZRED OŠ | JEDAN DAN U KOMPJUTERSKOJ IGRICI

(Zamislite kako ste dobili priliku da jedan dan budete dio tima svoje najdraže

igrice na kompjuteru ili mobitelu. Što biste radili? Zašto je dobro biti u igrici?

Što biste promijenili?)

5.- 6. RAZRED OŠ | KUĆA ČUDA

7.- 8. RAZRED OŠ | VRATIMO VRIJEME UNAZAD

b) likovni radovi:

1.- 2. RAZRED OŠ | MOJA NAJDRAŽA DIGITALNA IGRAČKA

3.- 4. RAZRED OŠ | LETEĆI AUTO NA NEBU

5.- 6. RAZRED OŠ | ŽIVOT U BUDUĆNOSTI

7.- 8. RAZRED OŠ | ČUVAJMO NAŠU PRIRODU

Literarni radovi naših učenika postigli su sjajne rezultate na državnoj razini natjecanja. Rad pod naslovom „Jedan dan u kompjuterskoj igrici“ učenice Marije Gvozden (3. razred, učiteljica Snježana Vrdelja) osvojio je 3. mjesto u svojoj kategoriji, kao i rad „Dva dobra druga“ učenice Tajane Stojanović (7.a, nastavnica Leila Zainul), a rad „Kuća čuda“ učenika Alekse Todorovića (6.a, nastavnica Biljana Novosel-Gvozden) osvojio je 9. mjesto.

Čestitamo svima na sjajnom uspjehu!

p.s. Podsjetnik svima koji će se prijavljivati na ovaj natječaj u budućnosti: naslov rada ne mora biti jednak nazivu teme u pojedinoj kategoriji! Naslov rada birate sami. Sretno!

« Ožujak 2024 »