Osmijeh otvara sva vrata 😊

Autor: Nataša Karlovčec, 6. 5. 2022.

U ponedjeljak 2. svibnja obilježili smo Svjetski dan smijeha 😊

Saznali smo o smijehu:

Dan smijeha obilježava se od 1998. godine na inicijativu indijskog liječnika Madana Katrie. Dan smijeha obilježavamo dva puta godišnje: u siječnju i u svibnju. To nam govori da je smijeh važan. Smijeh razveseljava, liječi odmara i opušta. Osmijeh je najbolji početak komunikacije (razgovora).

Djeca se smiju oko 300 puta dnevno a odrasli svega oko 17 puta. Dragi naši odrasli - smijte se više!

Znanstveno je dokazano da je smijeh najbolji lijek protiv mnogih bolesti, najviše protiv stresa koji je danas u porastu. Smijeh oslobađa od straha i zabrinutosti te pomaže smiriti bijes.

Smiju se i životinje.

Fotografije

U školi smo: razgovarali o smijehu, istraživali o smijehu na internetu i zapisivali vježbajući word, radili veliki plakat i male plakate, u bilježnicu zapisivali što nam je bilo najsmješnije u školi, igrali igre smijeha i radili vježbe smijeha, pričali viceve i šale, pisali rečenice sa riječima: šaliti se, šaljivo , šaljivdžija, našaliti se i dr. Pisali smo umanjenicu od riječi šala. Pjevali  smo pjesmu „Smijeh nije grijeh“,  puuuno smo se smijali. Čitali smo pjesmicu „Smijeh nije grijeh“ koju je napisao Ratko Zvrko i razgovarali o njoj, pjesmicu „Škola smijanja“ koju je napisala Sanja Pilić  i druge.  Čitali smo „Šaljivi kutak“ i smijali se.

Kod kuće smo: sami i s drugima puno se zabavljali i smijali i  pronalazili izreke o smijehu.

Ovdje su neke izreke o smijehu koje smo pronašli:

Nasmiješi se, jer život je predivna stvar koja nam dalje puno razloga za osmijeh.

Smijeh je lijek.

Osmijeh ne košta onome koji ga daje a pruža utjehu i čini sretnim onoga kome je namijenjen.

Osmijeh je sunce koje tjera zimu s ljudskih lica.

Obuci osmijeh lijepo ti stoji.

Na svijetu je najljepše vidjeti kad se netko toplo i od srca smije.

Dan bez osmjeha je izgubljen dan.

Dan bez smijeha je uludo potrošen dan.

Ako vidiš prijatelja bez osmijeha pokloni mu svoj.

Ukoliko je ljubav blago-smijeh je njezin ključ.

Za kraj vam poručujemo: Smijte se svaki dan!!!

Učenici PŠ Mala Mučna: Fabijan Krnjak, Antonela Krnjak, Hana Rajn, Dominik Janušek, Mia Martina Jambrušić i Sebastijan Krnjak