OBAVIJESTI O ZAVRŠENIM RADOVIMA

Autor: Saša Korkut, 6. 9. 2016.

Dragi učenici i roditelji!

Dočekali smo veliki trenutak ulaska u novoizgrađene i obnovljene školske prostore. Naša nova školska sportska dvorana bit će do kraja opremljena u sljedećih nekoliko dana, kao i novo školsko višenamjensko igralište. Nova školska kuhinja bit će u funkciji također kroz nekoliko dana, kao i prostor blagovaone za učenike. Nove učionice su spremne, čekamo još namještaj kako bi zasjale u punom sjaju. Radovi na uređenju školskog okoliša trajat će još nekoliko tjedana. Osim toga, dobili smo i novo parkiralište, novi prostor za čekanje autobusa i ulazni prostor koji će se koristiti za različite namjene, a cijeli sjeverni dio stare školske zgrade je kompletno obnovljen s  nekoliko prenamijenjenih prostorija, uključujući dizalo i sanitarni prostor za osobe s invaliditetom.

S obzirom na potpuno nove i izmijenjene uvjete rada, te na prelazak u jednosmjensku nastavu, u početku očekujemo manje poteškoće u organizaciji rada, ali kad se "uhodamo" boravak u školi će biti ugodniji i za naše učenike i za roditelje, a rad u takvim okolnostima svima će nam donijeti veliku korist.

Osim završetka radova na matičnoj školi, tijekom ljetnih mjeseci su obavljeni i radovi na nekoliko područnih škola. U PŠ Srijem smo pregradili učionicu i prenamijenili prostor spremišta kako bi i ovdje stvorili adekvatne uvjete za prelazak u jednosmjensku nastavu. Novi prostori su pokrečeni i stavljen je novi parket, kao i nova rasvjetna tijela. Uz pomoć vrijednih roditelja pokrečio se i preostali dio škole (ulazni hodnik, sanitarni prostori i postojeća učionica).

U PŠ Mala Mučna zamijenjen je krov i dotrajali oluci.

U PŠ Velika Mučna donacijom roditelja obojane su učionice i sve ostale prostorije, čime se znatno osvježio izgled škole i boravak u njoj učinio ugodnijim.

Zahvaljujemo Županiji, našem Osnivaču, na velikim ulaganjima u našu matičnu i područne škole, koja kontinuirano traju već više godina, a posebno tijekom posljednjih nekoliko mjeseci.

Zahvaljujemo roditeljima naših učenika koji su, po tko zna koji put, bili naši nezamjenjivi suradnici i pomagači u zajedničkom cilju: što kvalitetnijem obrazovanju i što ugodnijem boravku naših učenika u školi. Od srca Vam hvala!