ZELENO JE ZDRAVO

Autor: Nataša Karlovčec, 16. 11. 2016.

Topao i sunčan jesenski dan pokazao se idealnim pratiteljem  za ostvarenje prijateljskog susreta u PŠ Srijem. Učenici i učiteljice te područne škole dočekali su prijatelje iz 3. i 4. razreda PŠ Mala Mučna te ugostili članove i volontere Udruge za osobe s invaliditetom „Bolje sutra“ te Udruge za održivi razvoj UZOR.

Povod okupljanja bilo je senzibiliziranje osoba bez poteškoća o osobama s poteškoćama, pružanje ruke prijateljstva i isticanje poštovanja i promicanje dostojanstva svake osobe, te potaknuta inkluzivnost u sve sfere života. U tu svrhu, u sklopu suradnje Osnovne škole Sokolovac i udruge „Bolje sutra“ na projektu „Ja sam kao i ti“, provedena je aktivnost „Zeleno je zdravo“, 28. listopada 2016. godine. Kroz projekt kojeg financira Koprivničko-križevačka županija Udrugaje nabavila materijal za sadnju, donirane su promotivne šarene majice za učenike i učiteljice,  s logom krovnog projekta, te vrtlarski alat prilagođen malim vrtlarima za obje područne škole.

Uzdignute gredice prilagođene osobama u invalidskim kolicima izrađene su netom prije sadnje, zajedno s pristupnim puteljkom u čiju su se izradu upustili roditelji učenika PŠ Srijem, na čemu im veliko hvala.

Na dan radionice gosti i učenici zajedno su u gredice posadili maćuhice, sadnice salate i lukovice luka. Isti posao obavljen je i u reciklirane limenke, za tu prigodu obojene intenzivnim veselim bojama, koje će učenici PŠ Mala Mučna kao dio projekta i uspomene odvesti i u svoju školu. Iznimno je važno voditi brigu o posađenome. Stoga je dio učenika inovativno iskoristio plastične posude od deterdženta te ih veselim dizajnom prenamijenio u posude za zalijevanje, što su učenici odmah stavili u uporabu.

Zajedničko druženje poprimilo je tako višeznačnu razinu, osim one edukativne, i ljudsku, ekološku, gospodarsku, a osmijesi na svim licima tokom cijele radionice najiskrenije govore o uspješnosti projekta.

« Ožujak 2024 »