Natjecanje Europa u školi

Autor: Nina Drakulić, 22. 2. 2017.

Uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Europski pokret Hrvatska i Europski dom Zagreb u školskoj godini 2016./2017. organizirao je Natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske.

Ovogodišnje se natjecanje održava pod nazivom Ujedinjeni u različitosti – Europa između tradicije i modernog doba.

Glavna tema natjecanja uzeta je iz gesla Europske unije i glasi „Ujedinjeni u različitosti“, a odnosi se na ujedinjenost Europljana u zajedničkom nastojanju oko postizanja mira i napretka te činjenicu da su mnoge različite kulture, tradicije i jezici Europe bogatstvo kontinenta. U vrijeme kada je Europska unija suočena sa širokim rasponom političkih, gospodarskih i socijalnih izazova, donesena je odluka da se 2018. godina proglasi Europskom godinom kulturne baštine.

Naši su se učenici na ovom natjecanju okušali u likovnom i literarnom izričaju.

Naslov likovnog izričaja bio je Hrvatska nacionalna nošnja, a zadana tehnika kolaž. U likovnom  izričaju sudjelovali su učenici: Matea Ćućić, 5.a, Nemanja Grubić, 5.a, Lorena Kordić, 5.a,  Marija Opsenica, 5.b, Leona Sokač, 5.b i Ivona Baričević, 7. razred. Njihovi su radovi poslani na županijsko natjecanje.

Učenici od petog do osmog razreda sudjelovali su i u literarnom izričaju pod naslovom Običaji koji se čuvaju u mojoj obitelji. Povjerenstvo je izabralo radove i poslalo ih na županijsko natjecanje u Ferdinandovac. Na županijsko su se natjecanje plasirale učenice: Valerija Benotić, 7. razred, Vanja Grubić, 7. razred, Melisa Susak, 7. razred i Petra Klarić, 8.b razred.

Svim učenicima i njihovim mentoricama zahvaljujemo na sudjelovanju, pozivamo ih da i dalje lijepo stvaraju te im želimo puno sreće u daljnjem natjecanju!

« Ožujak 2024 »