SUSRET ĐAKA GLAZBENJAKA

Autor: Nataša Karlovčec, 2. 3. 2017.

Učenik  naše škole, Bruno Dević, u četvrtak 23. veljače,  sudjelovao  je  na Susretu đaka glazbenjaka u organizaciji  Glazbene udruge Opus.

Svake  godine Susreti okupljaju učenike iz nekoliko županija. Ovogodišnji Susreti bili su podijeljeni  u dva termina. Domaćin Susreta na kojem je nastupio naš učenik, ove godine bila je ll. OŠ iz Varaždina. Bruno se publici u Varaždinu  predstavio pjesmom “Seven Years”, mladog danskog glazbenika Lucasa Grahma, a mentorica mu je bila učiteljica glazbene kulture Nives Negro Sokač.

Na prvom ovogodišnjem Susretu sudjelovali su još i:  l. OŠ iz Bjelovara, OŠ Ljudevit Modec - Križevaci, OŠ “Grigor Vitez” –Sveti  Ivan Žabno, OŠ “Antun Nemčić Gostovinski –Koprivnica, OŠ Sveti Petar Orehovec – Orehovec, te domaćini  ll. OŠ Varaždin.

Veliko hvala organizatorima Glazbenoj udruzi “Opus” i domaćinima susreta  ll. OŠ Varaždin i  profesoru glazbene kulture Nikoli Habeku.

Glavni ciljevi ovih susreta su motivacija djece i nastavnika, poticanje glazbene kreativnosti i zajedničkog muziciranja, promicanje glazbene kulture među djecom i mladima te doživljavanje izvedbi kao trenutaka uzajamnog slušanja, poštivanja i razmjene iskustava.

Učiteljica Nives Negro Sokač