Izvanučionična nastava u Zagreb

Autor: IVANA PINTARIĆ, 30. 10. 2017.

Dana 26.10.2017.  svi učenici razredne nastave naše škole u pratnji svojih učiteljica i učitelja posjetili su našu metropolu – grad Zagreb. Posjet je organiziran u svrhu njegovog boljeg upoznavanja i realizacije nastavnih sadržaja predmeta Prirode i društva, Hrvatskog jezika te uz integraciju s Matematikom i ostalim odgojnim predmetima i sadržajima građanskog i zdravstvenog odgoja.Terenska nastava je provedena prema ponudi i organizaciji Turističke agencije Koncept putovanja iz Koprivnice koju su izabrali roditelji.

Učenici trećih i četvrtih razreda najprije su posjetili Zračnu luku. Razgledavali su njezine ključne dijelove u pratnji stručnog osoblja: prostor za registraciju putnika, sigurnosni pregled, domaći odlazak na dvije razine, prostor za preuzimanje prtljage, dolazak. Nakon obilaska uz stručno vodstvo i objašnjavanje, kroz staklenu stijenu sjevernog pročelja terminala učenici su mogli vidjeti parkirane zrakoplove na mostovima za ukrcaj putnika.

Slijedila je vožnja autobusom do Palmotićeve ulice te razgled grada uz lokalnog vodiča:

DOLAC - KATEDRALA (izvana) – MARKOV TRG – SABOR  – KAMENITA VRATA – TUNEL GRIČ - KULA LOTRŠČAK ILICA – VOŽNJA USPINJAČOM – MANDUŠEVAC – TRG BANA JOSIPA JELAČIĆA.

Zasluženi ručak bio je realiziran u McDonaldsu.

U povratku je bila vožnja autobusom prema GLAVNOM ŽELJEZNIČKOM KOLODVORU i njegov razgled u pratnji vodiča.

Istovremeno su učenici prvih i drugih razreda po dolasku u Zagreb posjetili  Kazalište Trešnja na Trešnjevci i odgledali prekrasnu bajkovitu predstavu „Snježna Kraljica“ osmišljenu prema Andersenovoj istoimenoj bajci u režiji Paola Tišljarića.

Nakon predstave i kraćeg odmora u poslijepodnevnim satima posjetili su Zoološki vrt Maksimir. Uz našu turističku pratiteljicu Miru i stručnu vodičicu i djelatnicu zoo vrta Nikolinu razgledavali su životinje i sudjelovali u edukativnoj radionici „Čimpanzina obitelj“. Po izlasku iz zoo vrta imali su kraće slobodno vrijeme za kupovinu suvenira i igru.

Nakon Maksimira, u kasnijim poslijepodnevnim satima bio je organiziran posjet restoranu McDonalds na Žitnjaku gdje su učenici po želji mogli sebi naručiti obrok i odmoriti se.

Svi su se vratili kućama u večernjim satima puni lijepih dojmova.

Učenici su iskazali poštovanje u svim kulturnim ustanovama svojim primjerenim ponašanjem, ponegdje uz dobrodošlo radosno dječje oduševljenje. Komunicirali su pristojno, samostalno i odgovorno se odnosili prema svim djelatnicima s kojima su se susretali.

Zaključujemo da je svrha terenske nastave ispunjena, poštovana od strane agencije te realizirana u skladu  nastavnim sadržajima.

Učitelji razredne nastave

« Ožujak 2024 »