ŠKOLA U ZNAKU KUKURUZA

U srijedu 13. listopada u područnoj školi Srijem održan je integrirani nastavni dan s temom «Kukuruz – žitarica našeg kraja» kojem su se osim učenika te škole pridružili i učenici prvog i trećeg razreda matične škole u Sokolovcu. Učenici su se prisjetili starinskog načina branja kukuruza – ručno su ga brali i «komušali», igrali se u hrpama komušine, sortirali komušinu i kukuruz te od njih izrađivali uporabne predmete (vaze, broševe, cvjetove) u sklopu likovne radionice. U vrijeme odmora od rada blagovali su hranu napravljenu od kukuruza i ostalih žitarica te se na taj način prisjetili važnosti krušarica i ostalih plodova zemlje, na kojima možemo zahvaliti vrijednim roditeljima i bakama koji su ih pripremili. Učenici trećeg razreda izradili su lutku Jesenka i za mlađe učenike pripremili scenski prikaz igrokaza «Jesenko». Naravno, sjedalice za gledatelje oblikovane su od komušine. Tijela su djeca razgibavala te razvijala natjecateljski duh igrajući štafetne igre, koristeći kukuruz kao štafetu. Jesenji plodovi korišteni su i za nastavu engleskog jezika za vježbanje boja. Svoj doprinos ovom veselom danu dali su i tate koji su u školskom dvorištu ispekli kestene kojima su se svi sudionici osladili. Djeca su se složila da im se sviđa takav način školskog rada i željeli bi da se što češće koristi ovakvo upečatljivo učenje u prirodi, kroz iskustvo i igru.

« Travanj 2021 »