> Predškola

PROLJETNO DRUŽENJE RODITELJA I DJECE U PREDŠKOLI

Proljetna pedagoško- kreativna radionica  za roditelje i djecu obuhvaćenu programom pripreme za školu održana je u prostoru škole u četvrtak 19. travnja 2012. I ovog puta radionica je obuhvatila sve polaznike i njihove roditelje u zajedničkom druženju.
  U pedagoškom dijelu radionice, pedagoginja je upoznala roditelje  s elementima zrelosti djeteta za školu (tjelesna, intelektualna, emocionalna i socijalna zrelost), obavijestila ih o utvrđivanju psihofizičkog stanja djece prije upisa te o samim upisima djece u prvi razred.

U kreativnom dijelu radionice djeca i roditelji zajedno su izrađivali različite ukrase s proljetnim motivima. Bili su vrlo vrijedni te su napravili mnoštvo šarenih cvjetova, leptira i proljetnih vjenčića.  Svi radovi potom su izloženi u prostoru škole čime su ga sudionici radionice uljepšali i razveselili te se tako pridružili obilježavanju Dana škole i Dana planete Zemlje.

MAŠKARE

U ponedjeljak ( 20.2.2012.)  i utorak ( 21.2.2012.) polaznici predškole bili su neobično veseli. Pa kako i ne bi? Došle su maškare! Uz slatkiše, ples i igru družili su se u maloj školi,a posjetili su i ostale učenike u njihovim razredima. Male princeze, vještice, indijanke, superjunaci  i ostali veseljaci pokazali su se kao dobri zabavljači i obećali da ćemo se družiti i sljedeće godine, u novim maskama...

PREDBLAGDANSKO DRUŽENJE S RODITELJIMA I DJECOM U PREDŠKOLI

U sklopu programa pripreme djece za školu, u predškoli je 15. prosinca 2011. održana pedagoška i kreativna radionica za roditelje i djecu. Ovogodišnja je radionica obuhvatila sve polaznike i njihove roditelje u jedinstvenom zajedničkom druženju. Na taj su se način i oni pridružili godišnjem projektu OŠ Sokolovac pod nazivom Budimo prijatelji.
        U pedagoškoj radionici roditelji su s pedagoginjom razgovarali o važnosti prepoznavanja pozitivnih osobina kod djece i potrebi pozitivne afirmacije djeteta u obitelji. Svaki je roditelj upoznao ostale s pozitivnim osobinama svoga djeteta i područjima u kojima je njegovo dijete uspješno.
U kreativnoj radionici roditelji su zajedno s djecom i njihovim učiteljicama izrađivali brojne ukrase kojima je zatim ukrašen prostor predškole. Prostor je obogaćen brojnim veselim  borićima, a božićno drvce okićeno kuglicama od kokica koje su zajednički izradili roditelji i njihova djeca.

« Lipanj 2018 »