“Volontiraj, dobro biraj“

Autor: Nataša Karlovčec, 28. 9. 2016.

Ove školske godine naša je škola partner Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice u provođenju projekta „JA sam kao i Ti“ . Cilj ovog projekta je senzibilizirati djecu bez teškoća za osobe s invaliditetom i njihove potrebe. Prva aktivnost vezana za projekt bila je za osme razrede naše škole, pod nazivom „Volontiraj, dobro biraj“. Projekt je  zamišljen da se provodi kroz niz zanimljivih i edukativnih predavanja i radionica.

Predsjednik Udruge Kopriva,  Ivan Funtek kroz prezentaciju objasnio je što je volontiranje, gdje se osobe mogu prijaviti za volontiranje te u kojim akcijama maloljetne osobe mogu volontirati. U drugom dijelu aktivnosti, sudionici su u radionici opisali osobine koje jedan volonter mora imati nakon čega je volonterka Udruge „Bolje sutra“ pojasnila što je nju motiviralo za volontiranje te kako volontirati i što ono donosi.

Projekt sufinancira Koprivničko-križevačka županija, a partneri u projektu su , osim naše škole i Udruge „Bolje sutra“  i Udruga Kopriva odnosno Koprivnička inicijativa volontera i aktivista te Udruga za održivi razvoj UZOR.