Održana Božićna priredba učenika predmetne nastave

Autor: Nina Drakulić, 29. 12. 2016.

Svečanom Božićnom priredbom učenici predmetne nastave završili su prvo obrazovno razdoblje. Naši učenici su uz pomoć svojih nastavnica za učenike, nastavnike, roditelje  i sve prisutne pripremili zanimljiv i raznovrstan program koji je uključivao recitacije, pjesme, igrokaz i sviranje.  Priredba je održana u lijepo okićenom i dobro popunjenom Hrvatskom domu u Sokolovcu, a program su vodile učenice osmog razreda, Petra Klarić i Barbara Korša.

Školski zbor predstavio se pjesmama U to vrijeme godišta, Veseli se majko Božja i Okitimo dom. Najveću priliku za iskazivanje dobili su učenici Dramsko – recitatorske grupe. Učenici Ivan Matijašić, Mirta Savić, Laura Milinković, Matea Čenaki i Ivona Baričević izveli su recital Božić u gradu koji je sviranjem bisernice obogatio učenik Bruno Dević. Recitacijom na kajkavskom narječju Božić predstavila nam se učenica osmog razreda, Mia Babec dok su učenice petog razreda, Matea Ćućić i Leona Sokač  interpretirale pjesmu Zimska čarolija. Razigranim igrokazom naslova Mladi Djed Mraz učenici Dramsko – recitatorske grupe nasmijali su sve prisutne. Sviranjem pjesme Bijeli Božić na trubi i trombonu, učenici Borna Paska i Dušan Vučković Kovačević prikazali su nam nešto novo, interpretaciju kakvu nismo imali prilike još vidjeti. Na samom kraju programa učenice sedmog razreda, Ivona Baričević, Matea Čenaki i Melisa Susak zapjevale su pjesmu White Christmas uz pratnju Brune Devića na bisernici, a najveće iznenađenje bilo je dolazak nastavnica na pozornicu, koje su im se priključile u pjevanju. Program je zaokružen uz veselu pjesmu, lijepim porukama i željom da svi osjete blagdanski duh u svojim domovima i srcima.

Nakon izvedene priredbe i sata razrednika koji je održan nakon priredbe, učenici se mogu odmoriti i pripremiti za drugo polugodište, a svim djelatnicima, učenicima, njihovim obiteljima i svim ljudima neka su ispunjeni i sretni nadolazeći blagdani.