Pozdravni govor ravnatelja na početku školske godine

Autor: Nataša Karlovčec, 4. 9. 2018.

Drugoga dana od početka ove školske godine ravnatelj Saša Korkut je pozdravio okupljene učenike viših i nižih razreda u predvorju škole te im je svratio pažnju na nekoliko važnih stvari koje se tiču pravila ponašanja unutar i oko naše školske zgrade. Posebno je upozorio na:

1. Strogu zabranu penjanja na krov škole u bilo kojem slučaju. U iznimnim situacijama potrebe (uslijed ispucavanja lopte ili slično) uputa je da se učenik obrati dežurnom učitelju ili domaru.
2. Namjenu požarnog izlaza - isključivo zbog žurnog izlaska iz škole uslijed požara ili kakve druge nezgode.
3. Nepotrebno zadržavanje unutar prostorija škole po završetku nastave - učenik je dužan napustiti školsku zgradu 15 minuta nakon završetka obveza prema zadanom rasporedu.
4. Ulogu malog i velikog odmora - mali odmor služi za odlazak na WC i pripremu za sljedeći sat, a veliki odmor za jelo u školskoj kuhinji.
5. Pravila ponašanja na stubištu i hodniku - hodati desnom stranom radi slobodnog prolaza uz zabranu trčanja radi sigurnosti i zaštite od ozljeda.
6. Način rješavanja eventualnih svađa i sukoba u školi, školskom vanjskom prostoru ili u autobusu - obratiti se dežurnom učitelju, razredniku, pedagoginji ili ravnatelju uslijed bilo kakvih takvih situacija.
7. Svako namjerno uništavanje školske opreme koje će, ukoliko do takvih slučajeva dođe, biti strogo sankcionirano.

Na kraju je ravnatelj sve učenike pohvalio zbog dosadašnje pokazanog lijepog ponašanja te je izrazio želju da ostanu i dalje takvi te im je poželio puno uspjeha i radosti u novoj školskoj godini.

Leila Zainul