MISA ZAHVALNOSTI ZA KRAJ ŠKOLSKE GODINE

Autor: Leila Zainul, 28. 6. 2022.

U nedjelju, 26.6. je održana Misa zahvalnica za kraj školske godine u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Reki. Misu zahvalnicu je predvodio rečki župnik, vlč. Dario Levanić, koji nas je na početku ovog slavlja potaknuo na zahvalnost. “Na kraju ove školske godine trebamo zahvaliti Bogu za sve uspjehe i stečena znanja u protekloj školskoj godini, ali i na onima koji su nas na tom putu pratili: naši učitelji, vjeroučitelji, razrednici... Uvijek trebamo biti zahvalni na daru učenja i stjecanja novih vidika u životu.“
Vlč. Dario se u svojoj propovijedi osvrnuo na pročitanu Poslanicu sv. Pavla, stavivši naglasak na pojam slobode iz koje svaki učenik odlučuje za sebe želi li biti odličan učenik ili malo manje uspješan, dobar prijatelj u razredu ili malo manje dobar.
Posebno je privukao pažnju pokazavši u ruci košulju zbog koje nam je ispričao i priču o „Sretnoj košulji“ i zaključio da nema te sretne košulje u životu koju bismo mogli obući i da je sva naša sreća, snaga i sigurnost u Gospodinu, a sve ostalo je propadljivo u životu.
Naši učenici su sudjelovali u misnom slavlju svojim molitvama te misnim čitanjima i molitvom vjernika u zajedništvu s vjernicima župe Reka.

Anita Fajdetić, vjeroučiteljica