Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Leila Zainul, 18. 11. 2023.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata obilježili smo prigodnim programom za učenike predmene nastave, u petak, 17. studenog u holu škole. Učenici su sa svojim razrednicima i učiteljima istraživali i učili o Vučedolu, vukovarskom vodotornju, vukovarskoj bolnici, o događajima na Sajmištu, kao i o Škabrnji.

Svaki je razred pripremio svoju temu, a predstavnici su je prezentirali drugima. Na početku je ravnatelj zamolio za minutu šutnje kako bismo odali počast svim stradalima tijekom Domovinskog rata. Ustvrdio je zašto je važno podsjećati se na te događaje, jer su oni doveli do slobodne Hrvatske u kojoj mi danas živimo. Također je naglasio da nam je svima obaveza svim se snagama zalagati za mir i uvažavati različitosti  te razvijati povjerenje i poštovanje prema svim ljudima. Poželio je učenicima da ljubav, a ne mržnja bude snaga koja ih pokreće. Na kraju programa voditeljice su pročitale molitvu za našu Domovinu i poručile ne ratu jer je on uvijek poraz za čovječanstvo. Predstavnici razreda su uz ravnatelja, učiteljicu povijesti i školsku knjižničarku,  zapalili svijeće kod spomenika braniteljima, a isto su to učinili i predstavnici nižih razreda uz svoje učiteljice. Područne škole također su prigodnim programom obilježili taj važni dan.

Nataša Karlovčec

FOTOGRAFIJE