Humanitarna akcija u suradnji s Općinskim društvom Crvenog križa Sokolovac

Autor: Leila Zainul, 29. 3. 2024.

Dana 27.3.2024. god. (srijeda) učenici koji sudjeluju u projektu „Svaki je dan moj novi dar“ proveli su zanimljiv i ispunjen dan u Koprivnici i Sokolovcu. Ideja našeg djelovanja je da učenici, koji su odlični učenici i koji postižu određene uspjehe u aktivnostima izvan škole, osvijeste važnost sustavnog i cjeloživotnog rada na sebi uz važnu napomenu da ne zaborave pritom uočavati potrebe ljudi koji ih okružuju.

S tom sviješću smo odlučili ovaj dan provesti na sljedeći način: najprije smo posjetili jedan poznati odvjetnički ured u kojem su nas primila dvojica uspješnih koprivničkih odvjetnika te su nam približili odvjetničko zanimanje. Učenici su im postavljali pitanja o njihovom zvanju i radu, a dvije su učenice na kraju rekle da bi jednog dana voljele imati svoj odvjetnički ured. Poanta je da nije dovoljno biti samo pametan, već da svoje sposobnosti treba razvijati, biti uporan i ustrajan u svome radu da bi uspjeh bio moguć.

Nakon toga smo posjetili jednu pekarnicu i slastičarnicu u kojoj smo preuzeli 15 štruca dizanih kolača od maka i oraha kojima smo kasnije pridodali po 1 ciglicu kave.

Slobodno smo vrijeme, koje je i atmosferski i subjektivno bilo predivno, proveli u šetnji i na ručku. Po povratku u Sokolovac otišli smo do gđe. Eufemije Špiljak, predsjednice Općinskog društva Crvenog križa Sokolovac, te smo joj predali darove za 15 potrebitih obitelji u našoj općini, kako bismo im barem malo obogatili blagdanski stol.

Od srca zahvaljujemo na pomoći svima koji su sudjelovali u ovoj akciji, a posebno ravnatelju, g. Saši Korkutu, koji nam je osigurao prijevoz i gđi. Izidori Pajnić, predsjednici Vijeća roditelja, na potrebnim informacijama o potrebitim obiteljima te distribuciji poklon paketa!

Svima želimo puno radosti!