Posjet varaždinskog biskupa Bože Radoša našoj školi

Autor: Leila Zainul, 19. 4. 2024.

Našu školu u svome pastoralnom pohodu zajedno u pratnji župnika iz Reke vlč. Darija Levanića i tajnika Varaždinske biskupije Marka Domitera posjetio nas je b. Bože Radoš. Toga dana biskup je posjetio sve važnije sakralne objekte na području župe Reka te značajne ustanove u Općini Sokolovac. Biskupa smo ugostili u školskoj knjižnici, gdje je nekoliko članica Učiteljskog vijeća, zajedno s nekoliko učenika, poželjelo dobrodošlicu dragim nam gostima, Ujedno smo iskoristili ovu jedinstvenu priliku kako bismo intervjuirali našeg poštovanog gosta za naš školski časopis Stablo radosti.

Ovaj zadatak je izvrsno obavila naša učenica 6.a razreda Vanja Lasić. Biskup Radoš se, odgovarajući na pitanja, prisjetio svog odrastanja u mjestu Crvenice pokraj Tomislavgrada (BiH), svog školovanja, ljepota i izazova duhovnog poziva i uloge biskupa. Okupljeni učitelji rado su podijelili svoja iskustva iz razreda, a biskup svoje viđenje današnjeg svijeta, kako odgoja djece i mladih, tako i društva općenito. Biskupovi inspirativni odgovori potaknuli su nas na razmišljanje o važnosti vjere, ljubavi i zajedništva u našim životima i u životu jedne škole. Uslijedilo je međusobno darivanje prigodnim poklonima koji su bili znak dobrodošlice i jedne uspomene na ovaj susret.

Počašćeni smo i zahvalni ocu biskupu na posjetu koji je dodirnuo srca nas učitelja i naših učenika, te se nadamo i nekim budućim susretima.

Anita Fajdetić