NA MEĐUOPĆINSKOM KROSU NAŠI UČENICI IZVRSNI

Autor: Nataša Karlovčec, 26. 10. 2016.

U ponedjeljak 24.10. 2016. godine je održano Međuopćinsko natjecanje školskih sportskih društava u krosu. Učenice naše škole su se morale zadovoljiti s petim mjestom, a učenici su ostvarili najbolji rezultat u krosu do sada (ili bar u posljednjih 15-tak godina), osvojivši drugo mjesto.

U posljednjih 7 godina, odnosno u razdoblju za koje sadašnji učitelj TZK zna rezultate svih natjecanja, u krosu su i učenici i učenice nerijetko osvajali treće mjesto, ali nikada nisu bili drugi. Međutim, u sportskim natjecanjima, samo prvoplasirana ekipa ima pravo nastupa u višem rangu natjecanja. Dakle, učenici naše škole postigli su izvrstan rezultat, no ne mogu nastupiti na županijskom prvenstvu.

U ekipi učenica nastupile su: Mia Ban (5.b), Katarina Dvorski (6.a), Suzana Gregurić (6.a) i Valerija Benotić (7. raz.). Ovo natjecanje je bilo „ono“ koje zovemo natjecanjem za 7. i 8. razred, a ekipa učenica naše škole je vrlo „mlada“. Prema tome, iste će učenice (osim Valerije) imati priliku da se iskažu na natjecanju u krosu za 5. i 6. razred (u travnju ili svibnju 2017.). Natjecanje u krosu za 5. i 6. razred je „novina“, uvedena od ove školske godine.

U ekipi učenika su nastupili: Luka Vuk (6.b), Ivan Dološčak (7. raz.), Igor Hum (8.a) i Martin Maciček (8.a). Pošto je ova ekipa učenika „starija“, za naredno natjecanje u krosu će biti formirana potpuno nova ekipa, u kojoj ostaje samo Luka.

Natjecanjima u krosu započela su natjecanja školskih sportskih društava, pa će već 2.11. biti održano natjecanje u atletici te 4.11. u futsalu, a nakon toga ubrzo i u rukometu.

Najavljena natjecanja su natjecanja koja nazivamo „natjecanjima za učenike i učenice 7. i 8. razreda“ jer na njima smiju nastupiti svi, dakle učenici od 1. do 8. razreda.

Natjecanja koja nazivamo „natjecanja za učenike i učenice 5. i 6. razreda“, započet će tek u travnja naredne godine. Ta natjecanja će biti održana u istim sportovima ali na njima smiju nastupati učenici od 1. do 6. razreda, a učenici 7. i 8. razreda nemaju pravo nastupa.